شروع دور جدید اعتراضات در عراق؛ نیروهای امنیتی برای حفظ جان معترضان مستقر شدند

به گزارش بلاگ پو، اعتراضات در عراق بار دیگر در بغداد و نجف و چند شهر دیگر این کشور مجددا شروع شده است. نیروهای امنیتی نیز در این مناطق حضور دارند تا از جان معترضان و اموال دولتی و شخصی محافظت نمایند.

شروع دور جدید اعتراضات در عراق؛ نیروهای امنیتی برای حفظ جان معترضان مستقر شدند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، تظاهرات مردم عراق در اعتراض به سوء وضعیت معیشی و فساد در ساختار اداری این کشور از اواخر شب گذشته (پنجشنبه) در چندین شهر این کشور شروع شد.

شبکه خبری العالم گزارش داد که نیروهای امنیتی عراق به صورت گسترده در مناطق مختلفی از شهر بغداد مستقر شده اند تا از تظاهرات نمایندگان حمایت و اموال دولتی و شخصی را حفظ نمایند.

العالم تأکید کرد که شمار زیادی از تظاهرات نمایندگان در بغداد به خیابان ها آمده اند و شعارهایی علیه فساد، وضعیت خدماتی نامناسب و بیکاری سر می دهند.

تظاهرات نمایندگان همچنان در حال حرکت به سمت میدان التحریر و پل الجمهوریه هستند؛ پلی که به منطقه مهم سبز در مرکز بغداد منتهی می گردد.

تظاهرات بغداد

شبکه خبری السومریه اما به نقل از یک منبع امنیتی امروز (آدینه) گزارش داد که شماری از تظاهرات نمایندگان شب گذشته وارد منطقه سبز شدند، ولی نیروهای امنیتی این افراد را متفرق کردند.

اهمیت منطقه سبز بدین خاطر است که در آن سفارت خانه های خارجی از جمله سفارت ایالات متحده آمریکا و چندین نهاد مهم عراقی واقع شده است.

منبع مذکور تأکید کرد که نیروهای امنیتی حاضر در منطقه سبز بغداد، برای متفرق کردن تظاهرات نمایندگان از آب استفاده کردند.

تظاهرات بغداد

در همین ارتباط، پایگاه خبری بغداد الیوم گزارش داد که شماری از تظاهرات نمایندگان امروز صبح به سمت منطقه سبز حرکت کردند و مجددا وارد آن شدند.

خبرنگار بغداد الیوم که در این منطقه حضور دارد، گفت که نیروهای امنیتی عراق، این بار نیز، تظاهرات نمایندگان را متفرق کردند.

این پایگاه خبری به نقل یک منبع امنیتی حاضر در استان نحف نیز گزارش داد که تظاهرات در این شهر نیز شروع شده است.

تظاهرات در نجف

این منبع گفت که شمار زیادی از تظاهرات نمایندگان به سمت مرکز شهر نجف حرکت نموده و تظاهرات خود را شروع کردند.

این پایگاه خبری همچنین اعلام نمود که ساکنان استان میسان (شرق عراق) نیز تظاهرات خود را با شعارهایی در محکومیت فساد شروع کردند.

به گزارش بغداد الیوم، معترضان در شهر الناصریه واقع در استان ذی قار به خیابان ها آمدند و شعارهایی را علیه دولت عراق سر دادند.

این تظاهرات در حالی شروع شده است که عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق شامگاه گذشته در یک سخنرانی به تظاهرات نمایندگان وعده داد که طی مدت زمان کوتاهی، مطالبات قانونی آنان را برطرف خواهد نمود.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 13 شهریور 1400 بروزرسانی: 13 شهریور 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 14264

به "شروع دور جدید اعتراضات در عراق؛ نیروهای امنیتی برای حفظ جان معترضان مستقر شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع دور جدید اعتراضات در عراق؛ نیروهای امنیتی برای حفظ جان معترضان مستقر شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید