آفریقای مرکزی دومین محموله تسلیحات روسی را دریافت کرد

به گزارش بلاگ پو، منابع خبری اعلام کردند دومین محموله سلاح های سبک و مهمات روسی با هدف تجهیز نیرو های مسلح جمهوری آفریقای مرکزی روز چهارشنبه به بانگی، پایتخت این کشور وارد شد.

آفریقای مرکزی دومین محموله تسلیحات روسی را دریافت کرد

به گزارش ، به نقل از خبرگزاری فرانسه، منابع خبری اعلام نمودند ­بعد از تحویل نخستین محموله سلاح در ماه ژانویه دومین محموله سلاح های سبک و مهمات روسی با هدف تجهیز نیرو های مسلح جمهوری آفریقای مرکزی روز چهارشنبه به بانگی، پایتخت این کشور وارد شد.

بر اساس این گزارش، روسیه بعد از مذاکرات طولانی در نیمه ماه دسامبر مجوز تحویل مقادیر قابل توجهی سلاح به نیرو های آفریقای مرکزی را برغم تحریم تسلیحاتی که از سال 2013 علیه این کشور اعمال شده است، دریافت کرد.

محموله ای که روز چهارشنبه در فرودگاه بین المللی امپوکو بانگی تخلیه شد، نخستین بخش محموله ای است که دفتر ریاست جمهوری روسیه 21 ماه مه از آن اطلاع داد.

ویکتور توکماکف، مشاور اول سفارت روسیه در جمهوری آفریقای مرکزی در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه اعلام نمود در هفته های آینده در مجموع 14 محموله بار قرار است ارسال گردد.

نیروی حافظ صلح سازمان ملل متحد در جمهوری آفریقای مرکزی، مینوسکا نیز اعلام نمود نظامیان جمهوری آفریقای مرکزی و نیرو های حافظ صلح سازمان ملل متحد برای محافظت از کاروان های سلاح ها در بانگی مستقر شده اند.

محموله های ارسالی شامل سلاح های سبک است، اما بخشی از آن ها را نیز موشک انداز های آر پی جی، سلاح های ضد هوایی و مهمات تشکیل می دهد. این تجهیزات برای تجهیز هشت گردان متشکل از حدود 2700 نفر که مربیان روسی در اردوگاه برنگو (Bérengo) در جنوب غرب جمهوری آفریقای مرکزی تعلیم داده اند، در نظر گرفته شده است.

ارتش ملی جمهوری آفریقای مرکزی باید جایگزین نیرو های حافظ صلح سازمان ملل در این کشور گردد که در آن درگیری های گروه های مسلح همچنان ادامه دارد.

نخستین محموله سلاح های روسی بین ماه های ژانویه و فوریه بر اساس توافقنامه دفاعی که میان روسیه و جمهوری آفریقای مرکزی در اوت 2018 امضاء شده بود، تحویل داده شد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

malayro.ir: مالزی: سفر به کشور زیبای مالزی و دیدار از شهرهای توسعه یافته کوالالامپور، پنانگ و لنکاوی

asiaro.ir: آسیا رو: سفر به آسیا، جنوب شرقی آسیا، آسای مرکزی و خاورمیانه

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 10393

به "آفریقای مرکزی دومین محموله تسلیحات روسی را دریافت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آفریقای مرکزی دومین محموله تسلیحات روسی را دریافت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید