آناتولی از مقدمات برای دیدار بین بن سلمان و هیئت حوثی در عمان اطلاع داد

به گزارش بلاگ پو، خبرگزاری آناتولی ترکیه یه نقل از یک مسؤول برجسته انصارالله یمن اظهار داشت، ریاض ارتباط با گروه را بعد از هدف گیری تاسیسات نفتی آرامکوی عربستان آغاز نموده است.

آناتولی از مقدمات برای دیدار بین بن سلمان و هیئت حوثی در عمان اطلاع داد

با تور عمان از نگین خاورمیانه دیدن کنید.

به گزارش بلاگ پو، این مسؤول در اظهاراتی به خبرگزاری آناتولی ترکیه گفت: ارتباطات در سطح بسیار عالی در جریان است و تماسی تلفنی بین خالد بن سلمان معاون وزیر دفاع سعودی و مهدی المشاط، رئیس شورای عالی سیاسی یمن برای آنالیز آتش بس و توقف درگیری ها در مرزها برقرار شده است.

وی اضافه نمود، تماس ها بیش از یک ماه است که بین دو طرف در جریان است و دو کمیته نظامی و سیاسی تشکیل شده اولی به آنالیز آتش بس کامل بین دو طرف و لغو محاصره و بازگشایی فرودگاه صنعا می پردازد در حالی کمیته دوم برای آنالیز وضعیت سیاسی جدید است.

به گفته این منبع، از بین پرونده های سیاسی مطرح شده بستن صفحه رئیس جمهوری مستعفی منصور هادی و آنالیز راه چاره سیاسی فراگیر است.

خبرگزاری آناتولی ترکیه گزارش داد، توافق ریاض که ولیعهد سعودی و ولیعهد ابوظبی در آن شرکت کردند تنها مقدمه تغییر گسترده ای در قواعد جنگ یمن بود.

این خبرگزاری به نقل از یک منبع سیاسی آگاه اضافه نمود، عمان مقدمات دیدار بین هیئت انصارالله و محمد بن سلمان ولیعهد سعودی را آماده می نماید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 آذر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 13690

به "آناتولی از مقدمات برای دیدار بین بن سلمان و هیئت حوثی در عمان اطلاع داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آناتولی از مقدمات برای دیدار بین بن سلمان و هیئت حوثی در عمان اطلاع داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید