اتاق ها برترین مشاور برای مراودات بین المللی تجار هستند

به گزارش بلاگ پو، رئیس اتاق بجنورد گفت: اتاق ها نقش بسزایی در مراودات، کاهش هزینه ها و ریسک های تجاری دارند و اتاق های بازرگانی برترین مشاوران تجار برای ارتباط های بین المللی هستند.

اتاق ها برترین مشاور برای مراودات بین المللی تجار هستند

سعید پورآبادی در جلسه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان خراسان شمالی، به ظرفیت ها و پتانسیل های بالقوه استان خراسان شمالی در تمام بخش ها اشاره نمود، ظرفیت ها و فرصت های مالی استان را برای توسعه اقتصاد و آبادانی استان مطلوب دانست.

وی برقراری ارتباط تجاری استان با سایر کشورها را از خواسته های اصلی فعالان مالی در امر صادرات و واردات برشمرد و اظهار کرد: دولت ها باید شرایط این امر را فراهم نمایند اتاق ها نقش بسزایی در مراودات، کاهش هزینه ها و ریسک های تجاری دارند و اتاق های بازرگانی برترین مشاوران تجار برای ارتباط های بین المللی هستند.

اعزام هیات تجاری به قزاقستان

رئیس اتاق بجنورد هم در بخش دیگر سخنان خود از اعزام هیات تجاری از استان به قزاقستان (آلماتی) از 25 تا 30 مهرماه سال جاری به وسیله اتاق بجنورد اطلاع داد و گفت: این اعزام به مدت 5 شب و 6 روز است که در این سفر تعداد 20 نفر از تجار، بازرگانان و واحدهای فراوریی و صنعتی استان حضور دارند.

وی انتخاب بازارهای هدف، یافتن طرف تجاری و جذب سرمایه گذار خارجی را ازجمله اهداف اعزام هیات تجاری استان به قزاقستان مطرح کرد.

راه اندازی بازارچه از مصوبات مهم شورای گفت وگوی خراسان شمالی است

معاون هماهنگی امور مالی استاندار خراسان شمالی هم در این جلسه گفت: ایجاد بازارچه مرزی از مطالبات مردم است و این مهم در سطح ملی پیگیری می گردد.

محمود قنبری گفت: این استان ظرفیت های خوبی در بخش های کشاورزی، صنعت و گردشگری دارد که با جمع بندی درخواست ها و اعلام آن ها می توان گام به گام به سمت ایجاد کانالی برای ارتقا و افزایش مبادلات بین این استان و ترکمنستان ایجاد کرد.

وی توضیح داد: راه اندازی بازارچه از مصوبات مهم شورای گفت وگوی خراسان شمالی است و مکاتبات زیادی در این زمینه در سطح ملی صورت گرفته و امیدواریم این خواسته به حق مردم خراسان شمالی در دولت سیزدهم پیگیری گردد.

قنبری مطرح کرد: فراوری ثروت و خدمات در این استان به نسبت سایر استان ها کمتر است و احتیاج است تا این بازارچه راه اندازی گردد تا اقتصاد منطقه تا حدی رونق گیرد.

abanhome.com: بازسازی ساختمان | برای اجرای یک طرح بازسازی مقرون به صرفه با کارشناسان گروه ساختمانی آبان مشورت کنید

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 56245

به "اتاق ها برترین مشاور برای مراودات بین المللی تجار هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتاق ها برترین مشاور برای مراودات بین المللی تجار هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید