اتهام های کیفری در انتظار ترامپ

به گزارش بلاگ پو، مجله نیوزویک آمریکا گزارش داد، دونالد ترامپ ممکن است که به دلیل نحوه تعامل اشتباهش در قبال شیوع کرونا ویروس که به مبتلا شدن تعداد زیادی از آمریکایی ها به این ویروس شده است، با اتهام های کیفری روبرو شود.

اتهام های کیفری در انتظار ترامپ

ایسنا، به نقل از سایت ارم نیوز، این مجله در گزارشی بیان نمود که در اواسط ماه جاری میلادی، تعداد مبتلایان به کرونا ویروس در ایالات متحده به حدود 30 درصد از کل مبتلایان به کرونا در جهان و 19 درصد از مجموع فوتی های جهان رسید و این در حالی است که ساکنان آمریکا حدود 4.2 درصد از کل ساکنان جهان را تشکیل می دهند.

مجله نیوزویک نوشت که این تحولات در آمریکا در حالی رخ داده است که شیوع کرونا در 12 کشور دیگر، رو به کاهش رفته است و چین نیز به تدریج زندگی عادی خود را از سر می گیرد.

این مجله افزوده است، در صورتی که دولت آمریکا آمادگی بهتری برای رویارویی با این بیماری را داشت، آمریکا شاهد ابتلاها و فوتی های بسیار کمتر و با خسارت های مالی کمتری می شد و دولت آمریکا باید نسبت به عملکرد کره جنوبی در خصوص مقابله با کرونا، احساس شرمساری کند.

نیوزویک نوشت، در حالی که چین کمک هایی به بیش از 50 کشور برای مقابله با کرونا می فرستد اما آمریکا از کشورهای دیگر درخواست کمک می کند؛ هرچند که ترامپ چندین بار گفته بود که آمریکا تجهیزات کافی را در اختیار دارد.

این مجله گزارش داد، ترامپ هشدارهای بسکمک را در دوره پیشین نسبت به این امر نادیده گرفته بود که تصمیم او برای کاهش هزینه های پزشکی و درمانی می تواند به صورت گسترده ای بر توانایی مسؤولان در مقابله با بیماری های واگیردار تاثیر بگذارد.

نیوزویک در این راستا به تصمیم ترامپ درخصوص بودجه سال 2019 برای کاهش تخصیصات مالی وزارت بهداشت و خدمات انسانی و مرکز مقابله با بیماری ها و صندوق امور فوق العاده فدرال اشاره کرد.

نیوزویک با بیان اینکه ترامپ از باراک اوباما، رئیس جمهوری پیش از خود برای هماهنگ کردن تلاش های بین المللی و عملکرد پیروز در مقابله با ابولا درس نگرفت، نوشت که اوباما بیش از 10 هزار نیروی درمانی را به کشورهای غرب آفریقا برای ارائه کمک به بیمارستان ها و مراکز درمانی و آموزش کارمندان در مراکز درمانی فرستاد که این امر به کاهش موارد ابتلا به حدود 80 درصد رسید.

این مجله اظهارات و توئیت های تکراری ترامپ را به استهزاء گرفت که در آنها، اعلام کرده بود میانگین فوتی ها به دلیل ابتلا به این ویروس طی دو روز کاهش خواهد یافت و به صفر خواهد رسید و پس از آن، کاملاً ناپدید می شود و آمریکا در آستانه تولید واکسن است؛ اما این سخنان ترامپ در حالی مطرح شده است که مدیر خدمات پزشکی در کاخ سفید می گوید که دست یابی به این واکسن ممکن است یک سال و نیم طول بکشد.

این مجله در گزارش خود نوشت: اظهارات اشتباه ترامپ و کوچک شمردن این بیماری توسط او، باعث شد تا آمریکایی ها احتیاط کافی در پیش نگیرند که این مساله باعث ابتلاها و فوتی های بیشتر شد.

نیوزویک گزارش داد: بر اساس قانون آمریکا، جرم های ناشی از بی توجهی شامل قتل غیرعمد به دلیل بی توجهی و اهمال کاری و آگاهی فرد از این می شود که اقداماتش خطری بر جان انسان هاست. همچنین رفتارها و اقدامات غیرمسؤولانه یا شکست در اجرای وظایف می تواند جرم تلقی شود.

این مجله در ادامه نوشت: این سوال در حال حاضر مطرح است که آیا اقدامات غیرمسؤولانه ترامپ و کوتاهی وی و رفتارهای غیراخلاقی اش در این راستا بوده است. برای به دست آوردن جواب، باید از خانواده های بیش از 28 هزار آمریکایی سوال بپرسیم که به خاطر ابتلا به کرونا جان باخته اند و نیز از کسانی سوال بپرسیم که به دلیل این ویروس جان خود را از دست خواهند داد.ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 23 خرداد 1399 بروزرسانی: 23 خرداد 1399 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 24249

به "اتهام های کیفری در انتظار ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتهام های کیفری در انتظار ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید