احتمال حضور رئیس جمهور در مراسم افتتاح فرودگاه پیام

استاندار البرز گفت: یکی دیگر از مهمترین اقدامات انجام شده در استان البرز طی مدت اخیر، مسافربری شدن فرودگاه پیام است که در شهریور ماه انجام می گردد و برای افتتاح آن از رئیس جمهور، معاون رئیس جمهور، وزرا و معاونین وزرا دعوت به عمل آمده است تا در صورت امکان با حضور عالیترین مقامات دولت شاهد بهره برداری از فرودگاه پیام باشیم.

احتمال حضور رئیس جمهور در مراسم افتتاح فرودگاه پیام

به گزارش خبرنگار خبرنگاران، محمدعلی نجفی در نشست خبری امروز یکشنبه چهارم شهریور با رسانه های استان که در استانداری البرز برگزار گردید، اضافه نمود: ما در این یکسال کارهایی را انجام داده ایم که گزارش عملکرد آن نیز به مردم اعلام می گردد اما این گزارش ها به معنای آن نیست که ضعف، نقص و یا کم کاری وجود ندارد که البته در قبال آن نیز نقد منصفانه را پذیرا هستیم.

نجفی ادامه داد: ما در هفته دولت امسال بهره برداری از 346 پروژه خصوصی و دولتی با اعتباری بالغ بر دو هزار و 195 میلیارد تومان را در دستور کار داریم؛ این تعداد پروژه نسبت به سال قبل 30 درصد افزایش داشته و از نظر ریالی نیز با رشد هزار و 529 میلیارد تومانی یعنی 230 درصدی همراه بوده که رشد قابل قبولی است. با بهره برداری از این پروژه ها برای سه هزار و 454 نفر اشتغال ایجاد گردیده است.

استاندار البرز از عملکرد خوب بخش خصوصی در بهره برداری از پروژه های امسال گفت و توضیح داد: از کل سرمایه گذاری امسال، هزار و 700 میلیارد تومان مربوط به بخش خصوصی است؛ از این رقم معادل 700 میلیارد تومان در قالب پنج پروژه بزرگ حاصل سرمایه گذاری خارجی است.

این مسئول در ادامه به بخش های مختلفی که این سرمایه ها در آن جریان پیدا نموده اشاره و اظهار داشت: گردشگری یکی از این حوزه هاست که متأسفانه تاکنون در آن ضعیف عمل گردیده اما در آینده شاهد افتتاح اولین هتل پنج ستاره البرز خواهیم بود.

نجفی به روند پیشرفت پروژه هایی همچون آزادراه تهران-شمال، ادامه همت، قطار تهران-هشتگرد و قطار تهران-تبریز که از البرز عبور می نماید نیز اشاره و از پیشرفت خوب این پروژه ها اطلاع داد. با بهره برداری از این پروژه ها، طی شش تا 18 ماه آتی بار عظیمی از ترافیک و آلودگی استان کاسته خواهد شد.

استاندار البرز از افزایش ضریب نفوذ گازرسانی شهری به 99.9 درصد اطلاع داد و گفت: این رقم در روستاها نیز به 86 درصد رسیده که با گازرسانی به روستاهای جاده چالوس و شهرستان طالقان بیشتر هم خواهد شد.

وی به عملکرد استان البرز در حوزه اشتغال نیز اشاره و اظهار داشت: از ابتدای امسال تا کنون 13 هزار و 778 نفر طبق سامانه رصد مشغول به کار گردیده اند؛ در صدد هستیم تا خاتمه سال از رقم سال گذشته که 53 هزار و 500 شغل بود گذر کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "احتمال حضور رئیس جمهور در مراسم افتتاح فرودگاه پیام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال حضور رئیس جمهور در مراسم افتتاح فرودگاه پیام"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید