استادی پرمیت کانادا

به گزارش بلاگ پو، استادی پرمیت چیست؟

استادی پرمیت (Study Permit) یا اجازه تحصیل در کانادا نامه ای است که به دانشجویان خارجی اجازه می دهد در دانشگاه های عالی کانادا ثبت نام وتحصیل کنند و ضروری است پس از دریافت پذیرش تحصیلی از یکی از داانشگاه های کانادا و پیش از سفر به کانادا، برای دریافت نامه استادی پرمیت اقدام نمائید.

استادی پرمیت کانادا

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و آبشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

هزینه دریافت استادی پرمیت کانادا حدود 150 یورو است. نکته دیگر این است که اگر رشته یا دانشگاه و کالج تان را تغییردهید احتیاجی به دریافت مجدد استادی پرمیت ندارید.

تفاوت استادی پرمیت و ویزای تحصیلی کانادا

نکته مهمی که باید درنظر بگیرید این است که استادی پرمیت یک ویزای مسافرتی نیست و داشتن آن به منزله اجازه ورود به کانادا نمی باشد. بنابراین شما باید پس از دریافت استادی پرمیت خود، برای دریافت ویزای بازدیدنماینده (ویزای اقامت موقت) و یا ویزای سفر الکترونیکی (eTA) اقدام نمایید تا بتوانید به کانادا سفر و در آنجا تحصیل کنید.

اگر دانشجویی پس از دریافت استادی پرمیت کانادا و ویزای تحصیلی کانادا از قوانین و اصول درج شده در مجوز استادی پرمیت سرپیچی کند، چنانچه تمایل به دریافت ویزای تحصیلی جدیدی داشته باشند باید 6 ماه را به عنوان جریمه در انتظار باقی بمانند. به عنوان مثال اگر در مجوز استادی پرمیت کانادا قید شده باشد که فرد متقاضی اجازه کار ندارد اما دانشجوی متقاضی بر خلاف این قانون رفتار نموده و در دوران تحصیل خود به کار مشغول شده باشد، در زمان درخواست ویزا یک وقفه 6 ماهه به عنوان جریمه برای او در نظر گرفته خواهد شد.

شرایط دریافت استادی پرمیت کانادا

متقاضیان دریافت استادی پرمیت و ویزای تحصیلی کانادا باید شرایط زیر را داشته باشند:

 • برای واجد شرایط بودن جهت اخذ استادی پرمیت کانادا، متقاضیان باید دارای یک نامه پذیرش تحصیلی از سوی یک سازمان مشخص شده در کانادا (designated organisation) را داشته باشند؛ مانند دانشگاه، کالج ، کالج حرفه ای (CEGEP)، دانشکده فنی یا یک موسسه خصوصی مجاز به اعطای مدرک تحصیلی.
 • متقاضیان تحصیل در کبک نیز باید دارای گواهینامه پذیرش تحصیل در استان کبک (CAQ) را داشته باشند.
 • اثبات تمکن اقتصادی جهت تأمین بودجه برای تحصیل در دانشگاه
 • اثبات تمکن اقتصادی جهت تأمین هزینه های سفر رفت و برگشت کانادا برای خود دانشجو و هرکدام از اعضای خانواده که همراه او هستند
 • ارائه گواهی سوابق کیفری از کشور مبدا دانشجو(این مورد تنها در صورت درخواست تحت شرایط خاص ضروری است ارائه گردد)
 • داشتن سلامت جسمی کامل (در صورت درخواست، ارائه سوابق پزشکی)
 • متقاعد کردن افسر مهاجرت درمورد بازگشت دانشجو به کشور مبدا پس از اتمام تحصیلات

کار کردن در کانادا با داشتن استادی پرمیت

از اول ژوئن 2014 تمام دانشجویانی که پیروز به دریافت استادی پرمیت کانادا شده اند با داشتن شرایط و الزامات خاصی (که در ادامه گفته می گردد) می توانند بدون احتیاج به اخذ اجازه کار (work permit) جداگانه، درون دانشگاه یا خارج از دانشگاه مشغول به کار هم بشوند.

دانشجویانی که معیارهای زیر را داشته باشند می توانند حداکثر 20 ساعت در هفته در طول ترم تحصیلی و همچنین بصورت تمام وقت در طول تعطیلات دانشگاهی کار نمایند:

 • باید دارای استادی پرمیت معتبر کانادایی باشید.
 • باید دانشجوی تمام وقت باشید.
 • باید در یک سازمان مشخص شده مجاز در کانادا مانند دانشگاه، کالج حرفه ای (CEGEP)، دانشکده فنی یا یک مؤسسه خصوصی مجاز به اعطای مدرک، تحصیل کنید.
 • در کانادا باید در مقطع بعد از متوسطه (post-secondary level) تحصیل کنید؛ و در کبک در مقطع سطح متوسطه با صلاحیت شغلی (secondary level vocational qualification) یا مدرک تحصیلی سطح بعد از متوسطه (post-secondary level) تحصیل کنید.
 • باید در برنامه هایی تحصیل کنید که در نهایت یک مدرک تحصیلی، دیپلما یا گواهی تحصیلی دریافت کنید.
 • باید در برنامه ای تحصیل کنید که حداقل 6 ماه طول بکشد.
منبع: اینترنت
انتشار: 14 آبان 1399 بروزرسانی: 14 آبان 1399 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 34686

به "استادی پرمیت کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استادی پرمیت کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید