اعلام میانگین سن متقاضیان مسکن ملی

به گزارش بلاگ پو، خبرنگاران: نتایج پالایش متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن نشان می دهد میانگین سن متقاضیان 34 سال است که بنا به گفته وزیر راه و شهرسازی با این طرح، جامعه جوان صاحب خانه می شوند.

اعلام میانگین سن متقاضیان مسکن ملی

جهت دریافت خدمات آلاچیق پارک با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

به گزارش بلاگ پو به نقل از ایسنا، در طرح اقدام ملی مسکن در مجموع مرحله اول و دوم حدود یک میلیون و 600 هزار متقاضی ثبت نام کردند که پس از غربالگری و استعلام های دریافتی، حدود 800 هزار نفر از ثبت نام شدگان واجد شرایط تشخیص داده شدند و پرونده سازی صورت گرفت.

امروز وزیر راه و شهرسازی، میانگین سن متقاضیان را 34 ساله اعلام نموده که نشان می دهد عمده متقاضیان را زوج های جوان تشکیل می دهند؛ زیرا متاهل یا زن سرپرست خانوار بودن از شروط ثبت نام بوده است.

پس از حدود 10 ماه که از کلنگ زنی رسمی مراسم توسط رئیس جمهوری می گذرد، قرار بود خرداد یا تیرماه سال جاری 17 هزار و 500 واحد افتتاح گردد که تغییراتی در برنامه ایجاد شده و احتمالاً این تعداد افزایش خواهد یافت.

بنا به گفته محمود محمودزاده، معاون وزیر راه و شهرسازی، تا 20 تیر ماه به شرکت ها، سازمان ها و مجموعه های بخش خصوصی و دولتی درگیر در پروژه مسکن ملی مهلت داده شده تا اطلاعات لازم درباره جزئیات پروژه های خود را ارائه نمایند.

متقاضیان مسکن ملی تا 14 تیر امکان ویرایش اطلاعات دارند

چند روز قبل، وزارت راه و شهرسازی، مهلت ویرایش اطلاعات متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن را 14 تیرماه و ثبت اعتراض به رد درخواست را 13 تیرماه گفت.

بر اساس این اطلاعیه، امکان ویرایش اطلاعات متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن اعم از مرحله اول، مرحله دوم و ثبت نام پیامکی که استعلامات آنها مورد آنالیز قرار گرفته و در شرایط در انتظار آنالیز قرار گرفته اند تا 14 تیرماه فراهم است.

متقاضیان می توانند با مراجعه به بخش مشاهده درخواست متقاضی در سامانه طرح اقدام ملی مسکن به نشانی tem.mrud.ir نسبت به ویرایش اطلاعات خود اقدام نمایند.

طبق اعلام معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی، ویرایش اطلاعات سایر متقاضیان که استعلامات آنها مورد آنالیز قرار نگرفته به مرور انجام می گردد و نگرانی از این ناحیه متوجه ثبت نام نمایندگان طرح اقدام ملی مسکن نیست.

همچنین متقاضیانی که در حال حاضر در شرایط رد درخواست قرار گرفته اند تا ساعت 24 روز آدینه 13 تیرماه فرصت دارند با مراجعه به بخش مشاهده درخواست متقاضی در سایت مذکور، اعتراض خود را ثبت نمایند.

به گزارش ایسنا، طرح اقدام ملی فراوری و عرضه 400 هزار واحد مسکونی، شهریور 1398 با حضور رئیس جمهوری شروع شد. البته در برخی از مناطق از انتها سال 1397 کلید خورده بود. در قالب این طرح تا نیمه اردیبهشت ماه 1399 برای 300 هزار واحد تامین زمین شده و 230 هزار واحد مراحل اجرایی را طی می نماید. بر اساس اعلام اسلامی وزیر راه و شهرسازی، اولین واحدهای مسکن ملی در برخی مناطق کشور، خرداد یا تیرماه سال جاری تحویل می گردد. پیش از این هم محمودزاده معاون وزیر راه و شهرسازی به ایسنا گفته بود که 17 هزار و 500 واحد در شهرهای کوچک آماده واگذاری است. همچنین روز 23 اردیبهشت 1399 طاهرخانی، مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید دستور داد که 2000 واحد مسکن ملی پرند تا قبل از هفته دولت (شهریور ماه) سال جاری به متقاضیان تحویل داده گردد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 3 مرداد 1399 بروزرسانی: 3 مرداد 1399 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 26766

به "اعلام میانگین سن متقاضیان مسکن ملی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام میانگین سن متقاضیان مسکن ملی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید