افسردگی به سراغ چه کسانی می رود؟

به گزارش بلاگ پو، مطالعات نشان می دهد که احتمال ابتلا به افسردگی در خردسالانی که دچار مسائل رواشناختی بودند، در بزرگسالی به مراتب بیشتر است.

افسردگی به سراغ چه کسانی می رود؟

پژوهش جدیدی که توسط گروهی از روانپزشکان به انجام رسیده نشان می دهد خردسالانی که دچار افسردگی می شوند، ممکن است سال ها بعد نیز دوباره با این اختلال روبرو گردند.

طبق نتایج مطالعات محققان دانشگاه واشنگتن خردسالانی که دچار افسردگی هستند 2.5 برابر بیشتر از سایرین در معرض بازگشت مجدد این اختلال در سال های آینده زندگی خود هستند. با این حال تشخیص و اقدام برای درمان می تواند تا حد زیادی جلوی عوارض افسردگی در خردسالان را بگیرد.

دکتر جان لوبی، سرپرست این مطالعه می گوید: این یافته باز هم به ما نشان می دهد که افسردگی یک اختلال مزمن است که ممکن است دوباره در فرد عود کند. اما جنبه مثبت این یافته این است که اگر بتوان افسردگی را به سرعت تشخیص داد، می توان آن را به شکل موثرتری درمان کرد. در واقع به این ترتیب می توان از احتمال مزمن بودن و بازگشت مجدد افسردگی کاست.

این مطالعه بر روی 246 کودک سه تا پنج ساله به انجام رسید و تیم تحقیق به ارزیابی بچه ها از نظر افسردگی و نیز سایر اختلالات روانپزشکی پرداختند.

این مطالعه که شش سال به طول انجامید، شامل 6 ارزیابی سالیانه و نیز 4 ارزیابی شش ماهه بود. در این ارزیابی ها از والدین خردسالان سئوالاتی در خصوص غم، زودرنجی، خواب، اشتها و نیز میزان لذت خردسال از بازی و فعالیت های تفریحی پرسیده شد.

همچنین ارزیابی نوع تعامل میان والدین و بچه ها نیز بخشی از این ارزیابی بود. هدف از این ارزیابی، معین دلیل وجود علایم افسردگی در بچه ها و ارتباط آن با نوع رابطه آن ها با والدینشان بود.

در ابتدای این تحقیق تعیین شد که 74 نفر از بچه ها دچار افسردگی هستند. شش سال بعد نیز تعیین شد 79 نفر از این بچه ها براساس معیارهای علمی موجود دارای افسردگی بالینی هستند که نیمی از همان 74 کودکی که در ابتدای مطالعه دچار افسردگی بودند در میان آن ها حضور داشتند. همچنین 24 درصد از 172 کودکی که در ابتدا افسرده نبودند نیز پس از شش سال دچار افسردگی شدند.

در این مطالعه تعیین شد بچه های که مادر آن ها دچار افسردگی بود، بیشتر در احتمال بروز افسردگی قرار داشتند. همچنین احتمال افسرده شدن در بچه های که دچار اختلال رفتاری بودند، بیشتر بود. جالب اینجا است که حمایت درست مادران از بچه های که اختلال افسردگی داشتند، موجب کاهش این احتمال شد.

منبع: مهر

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

malayro.ir: مالزی: سفر به کشور زیبای مالزی و دیدار از شهرهای توسعه یافته کوالالامپور، پنانگ و لنکاوی

asiaro.ir: آسیا رو: سفر به آسیا، جنوب شرقی آسیا، آسای مرکزی و خاورمیانه

منبع: همگردی
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 11128

به "افسردگی به سراغ چه کسانی می رود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افسردگی به سراغ چه کسانی می رود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید