انتشار مستمر گزارش شرایط تجارت در دوران کرونا

به گزارش بلاگ پو، رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران از ترجمه و انتشار سلسله گزارشات تجاری کرونا و پساکرونا از سوی این سازمان خبر داد.

انتشار مستمر گزارش شرایط تجارت در دوران کرونا

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران به نقل از سازمان توسعه تجارت ایران؛ حمید زاد بوم از ترجمه و انتشار سلسله گزارشات تجاری کرونا و پسا کرونا از سوی این سازمان خبر داد.

رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران با اعلام این خبر گفت: این گزارشات به طور مرتب در سایت سازمان در دسترس تصمیم گیران و فعالان اقتصادی قرار می گیرد.

وی با اشاره به اهمیت این گزارشات افزود: با شیوع ویروس کرونا در ایران و دنیا و با توجه به تحولات اقتصاد و تجارت بین الملل، سازمان توسعه تجارت ایران براساس وظایف خود گزارشات و اطلاعاتی را از منابع بین المللی و دنیای به صورت روزانه اخذ و ترجمه می کند تا جوابگوی نیاز تجار و فعالان اقتصادی در این زمینه باشد.

زادبوم با بیان اینکه طی یک ماه گذشته نزدیک به شش شماره از گزارشات شیوع ویروس کرونا در آیینه اقتصاد و تجارت دنیای ترجمه و در وب سایت سازمان توسعه تجارت ایران بارگذاری شده است، گفت: این گزارشات مطمئنا برای فعالان اقتصادی مفید است و توصیه می کنم هم تصمیم گیران در حوزه اقتصاد و تجارت و هم فعالان اقتصادی و تجاری این گزارشات را مطالعه کنند و با آخرین تحولات اقتصاد و تجارت بین الملل در سطح دنیا آشنا شوند.

معاون وزیر صمت با تاکید بر اهمیت این گزارشات بین المللی افزود: مدل های اقتصاد و تجارت بین الملل در دنیا در حال تغییر است. در حال حاضر بیش از 88 کشور عضو سازمان تجارت دنیای، ممنوعیت های صادراتی اعمال کرده اند که حاکی از تغییر الگو های تجارت بین الملل است. به همین دلیل معتقدم آخرین گزارشات و اطلاعات از شرایط تجارت دنیای را که همکاران ما در سازمان توسعه تجارت ایران به صورت روزانه از منابع بین المللی اخذ و ترجمه می کنند، باید ارج نهیم و در اختیار عموم فعالان اقتصادی و تجاری قرار دهیم.

زادبوم ادامه داد: این اطلاعات در منابع بین المللی موجود است، اما از آنجایی که خیلی از فعالان اقتصادی امکان استفاده ندارند، این گزارشات به زبان فارسی ترجمه و براساس اطلاعات کاربردی مورد نیاز خلاصه شده و در مواردی همراه با تحلیل و پژوهش جانبی به صورت مرتب در وب سایت سازمان و اپلیکیشن راهنمای تجارت بارگذاری می شود.

وی گفت: به عنوان نمونه در حوزه صادرات و واردات اقلام پزشکی و دارویی کار تحلیلی و تحقیقی ارزشمندی از سوی سازمان توسعه تجارت ایران اجرا شده است و در سایت سازمان قابل دسترس است.

رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در سرانجام با بیان اینکه امیدواریم گزارشات منتشر شده، برای تصمیم گیران و فعالان اقتصادی و تجاری مفید باشد، افزود: انتظار داریم در این زمینه از نقد و نظرات رسانه ها و پژوهشگران با اطلاع شویم تا بتوانیم اشکالات را برطرف کنیم و کیفیت کار را افزایش دهیم.

گفتنی است، سلسله گزارشات تجاری کرونا و پساکرونادر سایت سازمان توسعه تجارت ایران به آدرس www.tpo.ir و همچنین از طریق لینک https://b 2 n.ir/900617 در دسترس است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

cruisero.ir: کشتی کروز: سفری لوکس و در عین حال مقرون به صرفه به اقیانوس ها

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 آبان 1400 بروزرسانی: 27 آبان 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 25024

به "انتشار مستمر گزارش شرایط تجارت در دوران کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتشار مستمر گزارش شرایط تجارت در دوران کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید