انتصابات سیاسی و شائبه دار در باشگاه فرهنگی - ورزشی استقلال، وزیر یا مدیرعامل؛ چه کسی مهره ها را می چیند؟

به گزارش بلاگ پو، اتفاقات رخ داده اخیر در باشگاه استقلال، این سؤال را مطرح می کند که چه کسانی و با چه اهدافی، انتصابات شائبه دار را در این باشگاه انجام می دهند؟

انتصابات سیاسی و شائبه دار در باشگاه فرهنگی - ورزشی استقلال، وزیر یا مدیرعامل؛ چه کسی مهره ها را می چیند؟

به گزارش خبرنگاران، شرایط باشگاه استقلال چه به لحاظ نتیجه گیری و چه به لحاظ مدیریتی، شرایط آرام و پایداری نیست. از مسائل فنی و نتیجه گیری که جای آن در این مقال نمی گنجد که بگذریم، به اتفاقاتی که در چند ماه اخیر در بحث انتصاب افراد در باشگاه استقلال رخ داده، می رسیم که جای بحث و بررسی فراوان دارد. اصولاً انتخاب افراد برای حضور در دو باشگاه استقلال و پرسپولیس همواره محل بحث بوده اما اتفاقات رخ داده در مدت اخیر در استقلال به نوعی، شاه بیت ماجرا بوده است.

در واقع شاید دولت های مختلف سعی کرده اند افراد مدنظر خود را به هیئت مدیره یا ارکان دیگر استقلال و پرسپولیس وارد کنند اما وقتی که برخی افراد با سوابق خاص وارد این باشگاه ها می شوند و هم حزبی های وزیر ورزش در پرسپولیس و استقلال پست می گیرند، باید به خیلی چیزها شک کرد.

هفته گذشته فردی به عنوان سرپرست روابط عمومی باشگاه استقلال انتخاب شد که سوابقش کاملا تعیین بود؛ فردی هتاک به ارکان نظام که در گذشته هر چه دلش خواسته، گفته و اکنون در یک باشگاه دولتی پست می گیرد! این فرد می تواند برای خودش یا یک مجموعه خصوصی کار کند اما اینکه به ارکان نظام بی احترامی کنی و سپس در باشگاهی دولتی پست بگیری، از آن دسته اتفاقاتی است که تنها از پس وزارت ورزش و مسئولان کنونی استقلال برمی آید.

نکته جالب اینجاست که رزومه و سابقه یک فرد برای حضور در چنین پست مهمی در یک باشگاه دولتی، مورد بررسی قرار می گیرد و عموماً این انتخاب ها با هماهنگی وزارت ورزش انجام می شود، حال چگونه است که وزیر ورزش که اطرافیانش او را دایره المعارف می خوانند اجازه حضور چنین فردی را در باشگاه استقلال صادر می کند جای شبهه دارد و این سؤال را مطرح می کند که آیا پای سیاسی کاری در باشگاهی که پیشوند فرهنگی - ورزشی را یدک می کشد، در میان است؟ آیا قرار است با انتخاب این افراد نوعی دهن کجی به برخی چیزها صورت بگیرد؟

ماجرا زمانی بیشتر رنگ و بوی سیاسی کاری به خود می گیرد که بدانیم حجت نظری عضو هیئت مدیره استقلال، هم حزبی وزیر ورزش بوده است. حجت نظری یک فعال سیاسی است و عضو حزب اعتماد ملی. مسعود سلطانی فر هم عضو همین حزب بود و پس از اینکه مهدی رسول پناه دیگر هم حزبی خود را به باشگاه پرسپولیس فرستاد، نظری را هم راهی ساختمان باشگاه استقلال کرد.

رقم خوردن این اتفاقات و در نهایت پست دریافت یک فرد هتاک در استقلال که از نظر سیاسی، هم طیف و همراه وزیر ورزش محسوب می شود، این سؤال را به وجود می آورد که دلیل این مهره چینی ها چیست و چه کسی در پشت پرده در حال هدایت موضوع است؟ آیا احمد سعادتمند به عنوان مدیرعامل پای افراد هتاک را به باشگاه باز کرده یا به او در این باره توصیه شده است؟ آیا مدیرعامل استقلال با اراده، شناخت و خواست قلبی خود چنین انتصابی انجام داده یا چنین چیزی به او دیکته شده است؟ البته که در هر دو صورت چیزی از قصور سعادتمند کم نمی شود چرا که او به عنوان مدیرعامل در باشگاه استقلال باید جوابگوی اتفاقات و انتصاباتش باشد حتی اگر تحت فشار، موضوعی را قبول کرده است.

به نظر می رسد با این اتفاقات و انتصابات شائبه دار، استقلال همچنان روزهای پرتلاطمی را سپری کند. شاید برخی مسئولان و مدیران وزارت ورزش و باشگاه استقلال هنوز متوجه نشده اند که این تیم در کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند و هر فردی با هر سابقه ای نمی تواند در این باشگاه مسئولیت بگیرد. شاید هم می دانند و خودشان را به ندانستن زده اند که در این صورت باید فکر دیگری به حالشان کرد.

tafreh.ir: وبلاگ خبری، تحلیلی طفره

namasho.ir: وبلاگ فناوری، گردشگری و مسافرت نماشو

asiaro.ir: آسیا رو: سفر به آسیا، جنوب شرقی آسیا، آسای مرکزی و خاورمیانه

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 آبان 1400 بروزرسانی: 27 آبان 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 30317

به "انتصابات سیاسی و شائبه دار در باشگاه فرهنگی - ورزشی استقلال، وزیر یا مدیرعامل؛ چه کسی مهره ها را می چیند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتصابات سیاسی و شائبه دار در باشگاه فرهنگی - ورزشی استقلال، وزیر یا مدیرعامل؛ چه کسی مهره ها را می چیند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید