اورژانس هسته ای بوشهر سال آینده افتتاح می گردد

به گزارش بلاگ پو، استاندار بوشهر با اشاره به پیشرفت 70 درصدی ساختمان اورژانس هسته ای بوشهر گفت: استان بوشهر برای ساخت اورژانس هسته ای تاکنون 9 میلیارد تومان هزینه نموده است.

اورژانس هسته ای بوشهر سال آینده افتتاح می گردد

به گزارش خبرنگاران،عبدالکریم گراوند در جریان بازدید از روند اجرای ساختمان اورژانس هسته ای بوشهر توضیح داد: با توجه به اینکه این پروژه با همکاری سازمان انرژی اتمی ایران در حال ساخت است انتظار داریم سازمان انرژی اتمی همکاری بیشتری برای تکمیل این پروژه داشته باشد.

وی اضافه نمود: عملیات اجرایی این مرکز درمانی بر اساس تفاهم نامه سه جانبه وزارت بهداشت، استانداری بوشهر و سازمان انرژی اتمی ایران شروع شده است.

استاندار بوشهر با بیان اینکه ساختمان اورژانس هسته ای بوشهر از پیشرفت مطلوبی برخوردار است، اضافه نمود: بر اساس ارزیابی های اجرا شده ساختمان اورژانس هسته ای بوشهر دارای 65 تا 70 درصد پیشرفت است و البته مصالح تکمیل این ساختمان تامین شده است.

گراوند با تاکید بر تحقق تعهدات سازمان انرژی اتمی ایران در ساخت این اورژانس اعلام کرد: بر اساس تعهدات مجری، ساختمان اورژانس هسته ای بوشهر نیمه نخست سال آینده وارد چرخه بهره برداری می گردد.

وی، اضافه نمود: ساختمان اورژانس هسته ای بوشهر دارای 101 تخت بستری و درمانی است که نقش مهمی در یاری به مراکز درمانی استان بوشهر دارد.

پیش از این مشاور وزیر و رییس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت در سال 95 از کلنگ زنی چند پروژه مشترک وزارت بهداشت و سازمان انرژی اتمی در بوشهر خبرداده بود.

دکتر زارع نژاد در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به حضور وزیر بهداشت و رئیس سازمان انرژی اتمی در بوشهر برای انجام چند پروژه مشترک، گفته بود، کلنگ ساخت بیمارستان 160 تختخوابی در بوشهر و بیمارستان تخصصی قلب و عروق با ظرفیت 200تختخواب صبح با حضور وزیر بهداشت و رئیس سازمان انرژی اتمی به زمین زده شد.

وی اضافه نموده بود، همچنین علمیات ساخت اورژانس هسته ای و عمومی بوشهر که کار مشترک وزارت بهداشت و سازمان انرژی اتمی است با 8000 متر زیربنا شروع خواهد شد. با اتمام ساخت این پروژه های بیمارستانی ظرفیت تخت های بیمارستانی در بوشهر به 2 برابر افزایش می یابد و تحولی در بهداشت و درمان و محرومیت زدایی در این استان رخ می دهد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 شهریور 1400 بروزرسانی: 13 شهریور 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 3986

به "اورژانس هسته ای بوشهر سال آینده افتتاح می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اورژانس هسته ای بوشهر سال آینده افتتاح می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید