ایجاد اداره ای برای ساماندهی موتورسیکلت ها در شهرداری

به گزارش بلاگ پو، مدیر عامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از ایجاد اداره کل ساماندهی موتورسیکلت ها در شهرداری تهران اطلاع داد.

ایجاد اداره ای برای ساماندهی موتورسیکلت ها در شهرداری

یوسف حجت در گفت وگو با خبرنگاران، در خصوص وضعیت موتورسیکلت های ترددنماینده در پایتخت با بیان این که عمده موتورسیکلت های پایتخت چهار زمانه کاربراتوری هستند که آلایندگی زیادی را به شهر تحمیل می نمایند، گفت: مصوبه دولت، مقرر شده بود که از ابتدای سال 1398 به ازای هر موتورسیکلت انژکتوری که وارد بازار می گردد یک موتورسیکلت کاربراتوری از رده خارج گردد، اما با فشار و لابی های گسترده این مهم یک سال به تعویق افتاد! امید است این یکسال آخرین تاخیر باشد و از سال 1399 شاهد اجرایی شدن این مصوبه مهم باشیم زیرا با اجرایی شدن این مصوبه به تدریج از تعداد موتورسیکلت های کاربراتوری کاسته می گردد، اما متاسفانه باز هم زمزمه هایی در این مورد شنیده می گردد که امیدوارم مسئولین این بار در راستای منافع عموم مردم موضع گیری نمایند.

وی با بیان این که در خصوص ساماندهی وضعیت موتورهای موجود کار موثری انجام نشده، اظهار کرد: برای حل مشکل موتورسیکلت ها نیازمند نظارت هستیم. نظارت بر روی موتورهایی که هویت ندارند نیز بسیار سخت است تا حدود دو دهه قبل موتورسیکلت ها بدون شماره فروخته می شدند و خریدار موظف بود آن را شماره گذاری کند، اما عملا بسیاری از خریداران از شماره گذاری خودداری می کردند و موتورسیکلت های بدون شماره در شهر فراوان به چشم می خورد. برای برطرف این مشکل، مقرر شد شماره گذاری موتورسیکلت ها در داخل کارخانه انجام گردد، اما همین موضوع یعنی عدم انتقال مالکیت و پلاک موتورسیکلت ها باعث بروز مشکلاتی شده است. و معتقدیم در خصوص موتورسیکلت هم باید مشابه خودرو پلاک متعلق به مالک باشد تا اگر موتورسیکلتی تخلف کرد مسئولیت آن معین باشد و بتوان نسبت به کنترل آن اقدام کرد.

مدیر عامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان این که تا زمانی که مساله انتقال مالکیت موتورسیکلت ها معین نباشد آنها زیر بار هیچ نظارت و محدودیتی نمی روند ادامه داد: متاسفانه به دلیل نبود نظارت و عدم معین وضعیت پلاک موتورسیکلت ها شاهد ظهور موتورهای فاقد پلاک یا پلاک مخدوش هستیم که دست به دست می شوند بدون آنکه مالکیت آنها در جایی ثبت گردد و به همین دلیل قابل کنترل نیستند.

وی با بیان این که معاونت حمل و نقل و ترافیک به این جمع بندی رسیده است که در امر ساماندهی و نظارت موتورسیکلت ها ورود کند، ادامه داد: ما در سازمان حمل و نقل برای نظارت به مقوله بار، کالا، مسافر و غیره ساختارهایی داریم، اما برای موتورسیکلت ها ساختار سازمانی معینی در نظر گرفته نشده است و جای خالی مدیریتی آن احساس می گردد و به همین دلیل در نظر داریم که بخشی را برای مدیریت موتورسیکلت ها در سازمان حمل و نقل در نظر بگیریم.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

malayro.ir: مالزی: سفر به کشور زیبای مالزی و دیدار از شهرهای توسعه یافته کوالالامپور، پنانگ و لنکاوی

asiaro.ir: آسیا رو: سفر به آسیا، جنوب شرقی آسیا، آسای مرکزی و خاورمیانه

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 9660

به "ایجاد اداره ای برای ساماندهی موتورسیکلت ها در شهرداری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایجاد اداره ای برای ساماندهی موتورسیکلت ها در شهرداری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید