بوریس جانسون در غائله برگزیت تسلیم شد

به گزارش بلاگ پو، نخست وزیر انگلیس که قبلاً گفته بود ترجیح می دهد بمیرد، اما برگزیت را به تأخیر نیندازد میخواهد در صورت عدم دستیابی به توافق با اتحادیه اروپا خواهان تمدید ضرب الاجل خروج گردد.

بوریس جانسون در غائله برگزیت تسلیم شد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، رسانه های بین المللی گزارش داده اند بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس در صورت عدم دستیابی به توافق با اتحادیه اروپا بر سر برگزیت در روز 19 اکتبر، خواهان تمدید ضرب الاجل خروج از اتحادیه اروپا خواهد شد.

جانسون که از هواداران سرسخت خروج انگلیس از اتحادیه اروپا است روز 14 شهریورماه گفته بود ترجیح می دهد بمیرد تا اینکه خروج انگلیس از اتحادیه اروپا (برگزیت) را به تأخیر بیندازد.

با وجود این، مطابق اسنادی که امروز آدینه در عالی ترین دادگاه اسکاتلند قرائت شد او از این موضع عقب نشینی نموده و قانون موسوم به بن (Benn Act) را پذیرفته است. این قانون، نخست وزیر انگلیس را ملزم می نماید تحت شرایط خاص، تاریخ خروج از اتحادیه اروپا که در حال حاضر 31 اکتبر مشخص شده را به تعویق بیندازد. نمایندگان مجلس انگلیس این قانون را به منظور جلوگیری از برگزیت، بدون توافق با اتحادیه اروپا به تصویب رساندند.

دفتر بوریس جانسون از اظهارنظر درباره اسناد جدید خودداری نموده است.

این خبر در شرایطی مطرح شده که نخست وزیر انگلیس دیروز (پنجشنبه) در مجلس عوام بار دیگر تأکید کرد که انگلیس، با تواف یا بدون آن از اتحادیه اروپا خارج خواهد شد.

جانسون چند روز پیش در نامه ای به رئیس کمیسیون اروپا از طرح خود برای محقق کردن برگزیت رونمایی کرد. نخست وزیر انگلیس در آن نامهگفته بود طرح پیشنهادی او برای برگزیت به دنبال انجام بازرسی های فیزیکی در مرز ایرلند نیست.

واژه برگزیت، کوتاه شده عبارت انگلیسی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا است (Britain exits the EU). در واقع فرآیند برگزیت، خارج شدن بریتانیا (انگلیس، اسکاتلند، ولز و ایرلندشمالی) از اتحادیه ایست که قواعد تجاری، سیاسی و قضایی کشور های عضو را رقم می زند. بریتانیا اولین کشور در این اتحادیه است که قصد خروج از آن را دارد، از این رو فرآیند خروجش با پیچیدگی هایی روبرو شده و دارای مولفه های متعددی است.

در همه پرسی ماه ژوئن سال 2016 در بریتانیا، 53 درصد از شرکت کنندگان انگلیس رای به خروج از اتحادیه اروپا داده بودند. در ولز نیز بیش از 52 درصد رای دهندگان رای به خروج دادند. اما در اسکاتلند و ایرلندشمالی شرایط متفاوت بود و به ترتیب 44 درصد و 38 درصد شرکت کنندگان رای به خروج داده بودند و اکثریت آراء متعلق به موافقان ماندن در اتحادیه اروپا بود، اما مجموعا رای اکثریت بریتانیا به خروج بود.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 شهریور 1400 بروزرسانی: 13 شهریور 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 12991

به "بوریس جانسون در غائله برگزیت تسلیم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بوریس جانسون در غائله برگزیت تسلیم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید