بی اعتمادی 82 درصدی مردم؛ پیامد تقسیم قدرت در افغانستان

به گزارش بلاگ پو، دستکم 82 درصد از شرکت کنندگان افغان در یک نظرسنجی اظهارداشتند که پس از توافق تقسیم قدرت و ایجاد دولت مشارکتی در انتخابات آینده افغانستان شرکت نخواهند کرد.

بی اعتمادی 82 درصدی مردم؛ پیامد تقسیم قدرت در افغانستان

به گزارش دفتر منطقه ای بلاگ پو، در یک نظرسنجی آنلاین 82 درصد از شرکت نمایندگان گفتند که توافق اشرف غنی و عبدالله برای تقسیم قدرت آنان را نسبت به فرایند انتخابات بی اعتماد نموده است.

انتخابات ریاست جمهوری افغانستان ششم مهرماه سال گذشته برگزار گردید و کمیسیون انتخابات این کشور 29 بهمن ماه اشرف غنی را پیروز انتخابات اظهار داشت که با مخالفت تیم عبدالله روبرو شد.

عبدالله با متهم کردن اشرف غنی به تقلب گسترده انتخاباتی تاکید نمود که براساس آرای شفاف و بیومتریک خود پیروز انتخابات است و بر همین اساس دولت فراگیری را شکل می دهد.

باوجود تاکید عبدالله برای تغییر نظام سیاسی و عدم معامله آرای مردم با اشرف غنی دو طرف روز یکشنبه 28 اردیبهشت ماه توافق ایجاد دولت مشارکتی و تقسیم قدرت را امضا کردند.

پس از این توافق پژواک در صفحه فیسبوکش پرسید که آیا پس از معامله سیاسی مجدد غنی و عبدالله بار دیگر در انتخابات شرکت می نمایند و 82 درصد از 16 هزار و 300 شرکت نماینده در این نظرسنجی به این پرسش پاسخ منفی دادند.

لازم به ذکر است که حدود 10 میلیون رأی دهنده برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری افغانستان ثبت نام نموده بودند اما از این میان کمتر از دو میلیون نفر در انتخابات ششم مهر شرکت کردند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 مرداد 1399 بروزرسانی: 1 مرداد 1399 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 26582

به "بی اعتمادی 82 درصدی مردم؛ پیامد تقسیم قدرت در افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بی اعتمادی 82 درصدی مردم؛ پیامد تقسیم قدرت در افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید