تایلند حساب های بانکی نخست وزیر سابق را مسدود کرد

به گزارش بلاگ پو، وزارت دادگستری تایلند خاطرنشان کرد که حساب های بانکی نخست وزیر سابق این کشور در بخشی از رسیدگی به پرونده برنامه دولت برای یارانه برنج مسدود شده است.

تایلند حساب های بانکی نخست وزیر سابق را مسدود کرد

با تور تایلند به طبیعتی همچون بهشت سفر کنید

به گزارش بلاگ پو، به نقل از خبرگزاری رویترز، یینگلاک شیناواترا، نخست وزیر برکنار شده تایلند برای آزاد کردن حساب های بانکی اش درخواستی نوشته و به دنبال ملغی کردن دستور مسدود شدن حساب های بانکی اش است.

یینگلاک شیناواترا که در کودتای 2014 دولتش توسط خونتا برکنار شد، قرار است در یک پرونده جنایی جداگانه درباره یارانه برنج که در دوران نخست وزیری اش مطرح شد، در روزهای آینده در دادگاه حاضر گردد.

این برنامه به یینگلاک شیناواترا یاری کرد تا در انتخابات 2011 پیروز گردد چون براساس آن برنج از کشاوزران بالاتر از نرخ بازار خریداری می شد و نرخ جهانی را دور می زد اما مورد حمایت جمعیت کشاورز تایلند بود.

سومچای سوجاپونگسه، وزیر اقتصاد تایلند به بلاگ پو گفت که کمیته های دولت جزئیات مربوط به 12 حساب بانکی یینگلاک شیناواترا را به دپارتمان امور اجرایی حقوقی داده اند و این دپارتمان روی آنها اعمال قانون نموده است.

یینگلاک شیناواترا درباره حساب های مسدود شده اش از این دپارتمان بیانیه ای دریافت کرد و معین شد که این حساب ها مسدود شده است.

حامیان نخست وزیر سابق تایلند دادگاه ها را به صدور احکام بی پایه و اساس متهم می نمایند و گفته اند که اینها مکررا علیه یینگلاک شیناواترا و برادرش تاکسین که نخست وزیر پیشین تایلند بود، اعلام جرم می نمایند.

برنامه اختصاص یارانه به برنج سیاستی از سوی تاکسین شیناواترا بود که در سال 2006 در جریان کودتایی برکنار شد و در خارج از کشور به سر می برد تا از دو سال زندان به اتهام اختلاس مربوط به پرونده خرید زمین به دور باشد.

تاکسین شیناواترا در میان مردم شمال و شمال شرق تایلند محبوبیت زیادی داشت اما درمیان قدرتمندان، صاحبان مقام و اشراف زادگان تایلند منفور بود.

در سال 2015، مجمع قانون گذاری منصوب شده توسط ارتش تایلند یینگلاک شیناواترا را برای پنج سال پس از گناهکار شدن وی در پرونده یارانه برنج از حضور در عرصه سیاسی منع کرد.

دادگاه عالی تایلند قرار است در 25 اوت امسال میلادی علیه یینگلاک شیناواترا و در پرونده جنایی حکم صادر کند.

یینگلاک شیناواترا که می گوید این اتهامات تماما سیاسی هستند در صورت تایید جرمش به 10 سال حبس محکوم خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 آبان 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 13446

به "تایلند حساب های بانکی نخست وزیر سابق را مسدود کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تایلند حساب های بانکی نخست وزیر سابق را مسدود کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید