ترامپ به زودی مجوز امنیتی یک کارمند ارشد دیگر وزارت دادگستری را لغو می نماید

به گزارش بلاگ پو، دونالد ترامپ گفت، به زودی مجوزهای امنیتی یکی از کارمندان ارشد وزارت دادگستری آمریکا را که ظاهرا با مسئول پرونده ارتباط ترامپ با روسیه مرتبط است، لغو می نماید.

ترامپ به زودی مجوز امنیتی یک کارمند ارشد دیگر وزارت دادگستری را لغو می نماید

به گزارش بلاگ پو، به نقل از خبرگزاری فرانسه، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا خطاب به بلاگ پو گفت: من فکر می کنم که بروس اوهر، به همراه همسرش نلی، عامل رسوایی هستند. اینکه او در وزارت دادگستری باشد و کاری را که انجام داده، ادامه دهد یک فضاحت است.

بروس اوهر، معاون سابق دادستان کل آمریکا و رئیس سابق واحد نیروی ضربت مقابله با جرایم سازمان یافته موادمخدر در هفته های اخیر به خاطر ارتباط با کریستفر استیل، نگارنده پرونده مناقشه برانگیز مربوط به اعمال نفوذ روسیه بر ترامپ از طریق داشتن مدارکی درباره رسوایی های اخلاقی وی، شدیدا مورد حمله قرار گرفته است.

استیل که یک افسر اطلاعاتی سابق بریتانیا است یکی از کارمندان یک شرکت تحقیقاتی به نام فیوژن جی پی اس است که از سوی کمیته ملی حزب دموکرات آمریکا مامور انجام تحقیقاتی علیه ترامپ شد.

همسر اوهر یعنی نلی نیز یک مشاور است که برای فیوژن جی پی اس کار نموده هرچند که معلوم نیست اوهر تا چه میزان درباره ارتباط استیل با این شرکت اطلاع داشته است.

روزنامه واشنگتن پست گزارش داد که اوهر ظاهرا استیل را از طریق ارتباطاتی در پلیس بین الملل می شناخته است.

چند روز پیش کاخ سفید گفت: دونالد ترامپ تصمیم گرفته مجوز امنیتی جان برنان، یک منتقد سرسخت ترامپ و مدیر سابق سازمان سیا را لغو کند و در عین حال مشغول بازبینی در مجوزهای 9 مقام فعلی یا سابق از جمله اوهر است که سابقه حضور در دولت اوباما را دارند.

این 9 نفر شامل جیمز کلاپر، مدیر سابق اطلاعات ملی، جیمز کومی، مدیر سابق اف . بی. آی، مایکل هایدن، مدیر سابق آژانس امنیتی ملی آمریکا، سوزان رایس، مشاور امنیت ملی سابق، اندرو مک کیب، معاون سابق مدیر اف . بی. آی، سالی ییتس، معاون سابق دادستان کل، پیتر استرزوک، مامور اخیرا اخراج گردیده اف . بی. آی و لیزا پیج، وکیل سابق اف . بی. آی هستند.

ترامپ به بلاگ پو گفت: من می دانم که پاسخی عظیم به خاطر انجام این کار گرفتن کردم چون مجوزهای امنیتی برای من بسیار مهم هستند و به همین خاطر من به سبب انجام این کار یک جواب بزرگ به دست آورده ام .

بیش از 12 مقام اطلاعاتی سابق دیگر ترامپ را به کوشش برای سرکوب آزادی بیان و خاموش کردن منتقدانش متهم نموده اند. ترامپ این اتهام را رد نموده است.

ترامپ گفت: هیچ ساکت کردنی وجود نداشته است. اگر اینطور باشد من به آنها یک صدای بلندتر می دهم. بسیاری از مردم حتی نمی دانند برنان کیست و اکنون او یک صدای بلندتر به دست آورده است. این از نظر من مشکلی ندارد چون من دوستمان یک چنین صداهایی را بشنود.

ترامپ در پاسخ به پرسش بلاگ پو درباره وضعیت مجوز امنیتی اوهر گفت: من فکر می کنم که خیلی زود آن را لغو خواهم کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 شهریور 1397 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 687

به "ترامپ به زودی مجوز امنیتی یک کارمند ارشد دیگر وزارت دادگستری را لغو می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ به زودی مجوز امنیتی یک کارمند ارشد دیگر وزارت دادگستری را لغو می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید