ترامپ: رفتن به خاورمیانه بزرگترین اشتباه تاریخ آمریکا بود

به گزارش بلاگ پو، رئیس جمهور آمریکا حضور چندین دهه ای کشورش در خاورمیانه را بزرگترین اشتباه تاریخ این کشود خواند و تأکید کرد که نیرو های آمریکایی را به خانه بازخواهد گرداند.

ترامپ: رفتن به خاورمیانه بزرگترین اشتباه تاریخ آمریکا بود

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، به نقل از شبکه خبری فاکس نیوز، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بعد از ظهر چهارشنبه به وقت محلی در گفتگو با خبرنگاران در کاخ سفید بیان نمود که حضور آمریکا در خاورمیانه بزرگترین اشتباه تاریخ این کشور بوده است.

ترامپ که تصمیمش برای خارج کردن نیروهای آمریکایی از شمال شرقی سوریه با نقدها زیادی حتی در بین جمهوری خواهان روبرو شده، در پاسخ به سؤالی درباره واکنش آمریکا به آغاز عملیات نظامی ترکیه در شمال شرقی سوریه پس از خروج نیروهای آمریکایی گفت: آنها [ترکیه و شبه نظامیان کُرد] سال هاست که با هم مشکل دارند. وقتی به تاریخ نگاه کنید، متوجه می شوید که آنها سال های زیادی است که از هم متنفرند. ما وارد عمل شدیم تا برای مدتی آنها با یکدیگر کنار بیایند.

وی اضافه کرد: بگذارید در خصوص روابط آمریکا با دیگر کشورها این گونه بگویم که به نظر من، رفتن به خاورمیانه بزرگترین اشتباهی است که آمریکا در تاریخ خود مرتکب شده است. ما نزدیک به 8 تریلیون دلار آنجا هزینه کردیم. ما نظامیان بااستعداد و ارتش قدرتمندی داریم، اما اکنون ما به عنوان یک پلیس عمل می کنیم. ما پلیس مناطق شده ایم و کاری را انجام می دهیم که کشورهای دیگر باید انجام دهند. ما کاری را انجام می دهیم که اروپا باید انجامش دهد؛ روسیه باید انجامش دهد؛ عراق باید انجامش دهد؛ ایران باید انجامش دهد؛ ترکیه و سوریه باید انجامش دهند. ما نباید این کار را 7000 مایل دورتر از مرزهای خود انجام دهیم.

ترامپ در خصوص تهدیدهایی که سناتورهای آمریکایی در خصوص تحریم ترکیه به دلیل حمله به نیروهای کُرد متحد آمریکا در شمال شرقی سوریه مطرح کرده اند نیز گفت: من به رئیس جمهور اردوغان نیز این را گفتم، که کاری فراتر از تحریم انجام خواهم داد. من از روز اول حضورم در کاخ سفید تلاش کردم که نگذارم ترکیه این کار را انجام دهد. اما ترکیه در حال حاضر میلیون ها پناهنده سوری را در خاک خود پناه داده است و می خواهد آنها را به کشورشان بازگرداند. باید ببینیم که او چگونه این کار را انجام خواهد داد؛ با ملایمت یا با خشونت. اگر این کار را با خشونت انجام دهد، اقتصاد ترکیه بهای سنگینی خواهد پرداخت.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 شهریور 1400 بروزرسانی: 13 شهریور 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 13410

به "ترامپ: رفتن به خاورمیانه بزرگترین اشتباه تاریخ آمریکا بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: رفتن به خاورمیانه بزرگترین اشتباه تاریخ آمریکا بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید