ترامپ لایحه بودجه نظامی 717 میلیارد دلاری آمریکا را امضا کرد

به گزارش بلاگ پو، رئیس جمهوری آمریکا با امضای لایحه بودجه نظامی 2019 این کشور به ارزش 717 میلیارد دلار، آن را به قانون تبدیل کرد. طی چهار دهه گذشته این اولین بار است که لایحه یک ساله بودجه ایقدر زود به قانون تبدیل می گردد.

ترامپ لایحه بودجه نظامی 717 میلیارد دلاری آمریکا را امضا کرد

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری هیل، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا پیش از امضای این لایحه گفت: قانون اختیار دفاع ملی مهمترین سرمایه گذاری در ارتش ما و جنگجویان ما در تاریخ مدرن است و من مفتخرم که سهم عمده ای در آن داشتم. خیلی سخت نبود. می دانید، به کنگره رفتم، گفتم این کار انجام گردد و این کار را کردیم. قرار است ما طوری که هرگز هرگز نبوده است، ارتشمان را قدرتمند کنیم و این کاری است که کردیم.

ترامپ در جریان بازدید از پایگاه نظامی فورت درام در نیویورک که با مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا و پاتریک شاناهان، معاون وزیر دفاع آمریکا و رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا همراهی می شد، این لایحه را به امضا رساند. تعدادی از اعضای کنگره هم حاضر بودند.

قانون بودجه نظامی سال جاری حدود 639 میلیارد دلار برای بودجه پایه برنامه های پنتاگون و برنامه های دفاعی وزارت انرژی اختصاص می دهد. این قانون همچنین اجازه می دهد تا 69 میلیارد دیگر برای اعتبارات جنگی که به عملیات های محتمل خارجی شناخته می گردد، اختصاص داده گردد.

این قانون چندین مورد از اولویت های دولت آمریکا برای توسعه و ارتقای ارتش از جمله افزایش 15 هزار و 600 نیرو در تمام سطوح ارتش، نیروی دریایی ، نیروی هوایی و تفنگداران دریایی را پوشش می دهد و همچنین از درخواست دولت آمریکا برای تامین 77 جنگنده اف-35 حمایت نموده و برای کشتی های مورد احتیاج نیروی دریایی حتی فراتر از درخواست دولت رفته و مجوز خرید 13 کشتی جدید را داده است.

ترامپ گفت: ما تانک های فرسوده، هواپیماهای فرسوده و کشتی ها را با فناوری های فوق پیشرفته و کشنده جایگزین می کنیم و خوشبختانه به حدی قدرتمند می شویم که هیچ وقت مجبور به استفاده از آنها نخواهیم شد.

این قانون همچنین حقوق نیروها را 2.6 درصد افزایش می دهد که بالاترین میزان طی 9 سال است. قانون اختیار دفاع ملی (NDAA) سال جاری به نام جان مک کین، رئیس کمیته سرویس های مسلح سنای آمریکا شد که به دلیل درمان بیماری سرطان نتوانست این لایحه را در کنگره پیگیری کند.

لایحه ای که دوشنبه به امضا رسید، که حاصل مذاکرات سنا و مجلس نمایندگان آمریکا بود، کنگره از درگیری احتمالی با ترامپ بر سر یک بند مربوط به غول ارتباطات مخابراتی چین موسوم به زدتی ای (ZTE) حذر کرد. نسخه اصلی این لایحه که سنا به تصویب رساند، شامل بندی می شد که به ترامپ اجازه نمی داد این شرکت را حفظ کند و همچنین این شرکت اجازه نمی یافت که فناوری آمریکا را بخرد چون پیشتر به نقض تحریم های ایران و کره شمالی اذعان نموده بود.

همچنین با مذاکرات دو حزبی بندی مربوط به حذف یک میلیارد دلار از لایحه دفاعی که هزینه های اجباری مانند بیمه سلامت نیروها یا مزایای بازنشستگی را حذف می کرد، برداشته شد. لایحه ای که در نهایت به قانون تبدیل شد، شبیه نسخه ای است که مجلس نمایندگان آمریکا در ابتدا تصویب نموده بود. یکی دیگر از مواردی که در قانون نهایی حذف شده است، درخواست وزیر دفاع آمریکا برای لغو تحریم ها علیه آن دسته از کشورهای شریکی است که در گذشته تسلیحات روسی می خریدند اما اکنون خواهان خرید تسلیحات آمریکایی هستند. جیمز ماتیس تاکید داشت این بند برای نزدیکی با هند، ویتنام و اندونزی لازم است اما دموکرات ها نگران بودند که این مورد به کاهش تحریم ها علیه روسیه بینجامد.

جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا همچنین موظف می گردد تا طرحی را به کنگره تقدیم کند که مانع از دستیابی ترکیه به جنگنده های اف-35 گردد و این در صورتی است که آنها سامانه دفاع هوایی اس -400 روسیه را خریداری نمایند. انتقال جنگنده های مذکور هم به تکمیل ارزیابی پنتاگون از روابط آمریکا - ترکیه منوط شده است.

اکنون با امضای قانون اختیار دفاع ملی آمریکا، کنگره باید لایحه هزینه دفاعی را به شکل جزء به جزء به تصویب برساند تا ارقامی که در آن قانون ذکر شده است، به واقعیت بدل گردد. مجلس نمایندگان آمریکا یک لایحه هزینه ای پنتاگون را ماه ژوئن به تصویب رساند و انتظار می رود سنا رایزنی ها را به زودی شروع کند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

cruisero.ir: کشتی کروز: سفری لوکس و در عین حال مقرون به صرفه به اقیانوس ها

منبع: انتخاب
انتشار: 27 آبان 1400 بروزرسانی: 27 آبان 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 15534

به "ترامپ لایحه بودجه نظامی 717 میلیارد دلاری آمریکا را امضا کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ لایحه بودجه نظامی 717 میلیارد دلاری آمریکا را امضا کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید