ترکیه 500 تروریست دیگر از سوریه به لیبی اعزام کرد

به گزارش بلاگ پو، منابع خبری می گویند که دولت ترکیه 500 تروریست دیگر به لیبی اعزام نموده است تا تعداد آن ها در این کشور به 10100 نفر برسد.

ترکیه 500 تروریست دیگر از سوریه به لیبی اعزام کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، مرکز موسوم به دیدبان حقوق بشر سوریه (مستقر در لندن) امروز (یکشنبه) در گزارشی از اعزام 500 شبه نظامی دیگر از سوریه به لیبی به دست ترکیه اطلاع داد.

بنابراین گزارش، این تروریست ها قرار است به دیگر عناصری که پیش از این برای جنگ علیه نیروهای خلیفه حفتر به لیبی اعزام شده بودند، بپیوندند.

با اضافه شدن این تعداد، تا کنون 10100 تروریست از جانب ترکیه به لیبی اعزام شده اند که البته تمامی آن ها ملیت سوری ندارند. همچنین 3400 نفر دیگر در حال آموزش در اردوگاههای ترکیه در شمال سوریه برای اعزام به لیبی هستند.

به ادعای این مرکز حقوق بشری، 200 تن از شبه نظامیان اعزامی به لیبی در سن 16 الی 18 سالگی هستند. این افراد در ازای دریافت پول به علت شرایط معیشتی سختی که در سوریه دارند، حاضر به اعزام به لیبی شده اند.

همچنین تا کنون 318 تن از این عناصر از جمله 18 نوجوان در لیبی کشته شده اند. در بین کشته شدگان چند تن از فرماندهان این تروریست ها نیز دیده می شوند.

در حال حاضر این افراد در قالب گردان های المعتصم، فرقة السلطان مراد و تیپ صقور الشمال، الحمزات و سلیمان شاه در چندین محور از جمله منطقه صلاح الدین در جنوب طرابلس پایتخت لیبی، منطقه الرمله در نزدیکی فرودگاه طرابلس، شهر مصراته و چند نقطه دیگر در حال درگیری با عناصر وابسته به خلیفه حفتر هستند.

شب گذشته خلیفه حفتر در یک فایل صوتی، ترکیه و عناصر وابسته به این کشور در لیبی را اشغالگر و غارتگر لیبی توصیف کرد و از عناصر وابسته به خود خواست تا برای بیرون راندن این نیروها کوشش نمایند.

خلیفه حفتر با حمایت مصر، امارات و عربستان (و همچنین روسیه و چند کشور غربی) از اواخر فروردین 1398 با هدف اشغال پایتخت، عملیات نظامی علیه طرابلس را شروع کرد اما با مقاومت شدید نیروهای دولت السراج و شبه نظامیان متحد با آن روبرو شده و تا به امروز پیروز نشده است به داخل شهر نفوذ کند. نیروهای دولت السراج نیز از حمایت ترکیه، قطر و ایتالیا برخوردارند.

abanhome.com: بازسازی ساختمان | برای اجرای یک طرح بازسازی مقرون به صرفه با کارشناسان گروه ساختمانی آبان مشورت کنید

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 26977

به "ترکیه 500 تروریست دیگر از سوریه به لیبی اعزام کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکیه 500 تروریست دیگر از سوریه به لیبی اعزام کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید