تظاهرات در کویت در اعتراض به مسائل معیشتی و قوانین تابعیت ، تصاویر اعتراضات را ببینید

به گزارش بلاگ پو، هزاران نفر از شهروندان کویتی در اعتراض به اوضاع مالی و معیشتی و قوانین مربوط به تابعیت این کشور در مرکز پایتخت تجمع و اعتراض کردند.

تظاهرات در کویت در اعتراض به مسائل معیشتی و قوانین تابعیت ، تصاویر اعتراضات را ببینید

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، هزاران نفر از شهروندان کویت بر اساس اعلام و برنامه قبلی، با تجمع در میدان الاراده شهر کویت، علیه دولت و سیاست های آن تظاهرات کردند.

تصاویر و فیلم های منتشر شده در شبکه های ارتباط جمعی از جمله توییتر نشان می دهد که شمار قابل توجهی از شهروندان کویتی در مرکز شهر کویت تجمع نموده اند.

فراخوان ها برای برگزاری تجمعات اعتراضی در کویت از چند روز گذشته و به دنبال کشته شدن دو جوان کویتی به نام های زاید العصمی و بدر مرسال الفضلی شروع شد. این دو جوان که از طبقه موسوم به بدون در کویت بودند به دلیل اوضاع بد معیشتی خود دست به خودکشی زدند.

خبر خودکشی این دو جوان به شدت در رسانه های جمعی منتشر و بین شهروندان کویتی دست به دست شده است. زاید العصمی قبل از اقدام به انتحار به پدرش گفته بود می خواهد به این زندگی خفت بار سرانجام دهد.

بِدون ها یا همان بدون تابعیت ها به آن دسته از شهروندان کویتی اطلاق می گردد که به دلیل عدم اصالت کویتی فاقد هرگونه تابعیت چه کویتی و چه غیر کویتی هستند. معمولا اجداد و پدران آن ها طی دهه های گذشته در کویت مستقر شدند و دولت این کشور تا به الآن، آن ها را به عنوان شهروند به رسمیت نمی شناسد.

دولت کویت، به این طبقه از جامعه خود نام های غیرکویتی، سپس بدون تابعیت و بعد از آن مقیم های غیرقانونی داده است. آمار دقیقی از جمعیت بدون های کویت وجود ندارد ولی تخمین زده می گردد بیش از صد هزار نفر بدون باشند که علاوه بر این تعداد، شمار زیادی از آن ها در خارج از کویت به سرمی برند.

در تظاهرات امشب کویت، اعطای تابعیت کویتی کامل و فوری یکی از مطالبات متحصنان در این کشور بود. دولت کویت برای تجمع مسالمت آمیز معترضان، مجوز داده است.

برکناری مرزوق الغانم، رئیس شورای کویت (مجلس الامة یا همان به اصطلاح مجلس این کشور) یکی از خواسته های دیگر معترضان است. آن ها در میدان اراده شعار ارحل یا مرزوق (کناره گیری کن مرزوق) سر دادند. معترضان همچنین خواهان اصلاحات مالی در دولت و مبارزه جدی با فساد در کویت هستند.

abanhome.com: بازسازی ساختمان | برای اجرای یک طرح بازسازی مقرون به صرفه با کارشناسان گروه ساختمانی آبان مشورت کنید

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 15262

به "تظاهرات در کویت در اعتراض به مسائل معیشتی و قوانین تابعیت ، تصاویر اعتراضات را ببینید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تظاهرات در کویت در اعتراض به مسائل معیشتی و قوانین تابعیت ، تصاویر اعتراضات را ببینید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید