تغییرات هفتگی قیمت نفت، طلای سیاه باز هم گران شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، با سرانجام معاملات روز جمعه قیمت های نفت بالا رفت؛ اما با نگرانی از این که عرضه بیش از حد بر بازارهای آمریکا سنگینی کند، قیمت ها از لحاظ هفتگی افت کردند؛ این درحالی است که مناقشات تجاری و کند شدن رشد اقتصادی جهان تقاضا برای نفت را کاهش خواهد داد.

تغییرات هفتگی قیمت نفت، طلای سیاه باز هم گران شد

قیمت نفت آمریکا برای هفتمین هفته متوالی افت کرد و قیمت بنچ مارک بین المللی نفت، برنت، هم سومین کاهش متوالی هفتگی خود را به ثبت رساند.

طارق زهیر، از مدیران تایچه کپیتال در نیویورک می گوید: یکی از بزرگترین نگرانی ها این است که در صورتی که رشد اقتصادی چین کاهش یابد، تقاضای نفت این کشور هم پایین می آید.

قیمت پیش خرید هر بشکه نفت خام برنت در خاتمه معاملات جمعه، با 40 سنت یا 0.6 درصد رشد روبرو شد و در قیمت 71.83 دلار بسته شد. شاخص برنت در اوایل معاملات دیروز تا 72.49 دلار هم بالا رفته بود.

قیمت هر بشکه نفت خام تگزاس غرب آمریکا، دابلیوتی آی، 45 سنت یا 0.7 درصد بالا رفت و در 65.91 دلار به کار خود خاتمه داد. قیمت نفت آمریکا هم در اواسط معاملات دیروز توانسته بود تا 66.39 دلار برای هر بشکه بالا برود؛ اما از لحاظ هفتگی برنت 1.4 درصد و دابلیوتی آی 2.6 درصد سقوط کردند.

باب یاگر، مدیر بخش بازار نفت در شرکت میزوهو امریکاس، می گوید: بازگشت قیمت ها از بالاترین مقادیر جلسه معاملاتی دیروز با نگرانی از این بود که میزان ذخایر نفتی آمریکا این هفته هم دوباره رشد نمایند.

داده های دولتی آمریکا چهارشنبه شب گذشته منتشر شد و نشان داد میزان ذخایر آمریکا به طرز غاقل گیرنماینده ای بالا رفته است، این درحالی است که سرمایه گذاران منتظر بودند اعلام گردد، میزان این ذخایر کاهش یافته است.

ای زی بانک در یادداشت روز جمعه خود نوشت: در حالی که افزایش غافل گیرنماینده ذخایر آمریکا در روز چهارشنبه، هنوز در ذهن سرمایه گذاران تازه است، آنها فعلا در بازارها با احتیاط رفتار می نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "تغییرات هفتگی قیمت نفت، طلای سیاه باز هم گران شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تغییرات هفتگی قیمت نفت، طلای سیاه باز هم گران شد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید