تفاهم نامه شرکت شهرکهای صنعتی قزوین بادانشگاه علمی کاربردی امضاشد

به گزارش خبرنگاران، حمیدرضا خانپور روز دوشنبه در آئین انعقاد تفاهم نامه شرکت شهرکهای صنعتی قزوین بادانشگاه علمی کاربردی استان اظهار کرد: قزوین با وجود اینکه از لحاظ وسعت جزو استان های کوچک کشور است ولی با دارا بودن 20 شهر، شهرک و ناحیه صنعتی یکی از قطب های صنعتی کشور بشمار می رود و صنعتی بودن استان نیازمندیهایی دارد که آموزش مداوم و موثر نیروی انسانی یکی از آنهاست.

تفاهم نامه شرکت شهرکهای صنعتی قزوین بادانشگاه علمی کاربردی امضاشد

وی خاطر نشان کرد: حمایت از خاتمه نامه های مرتبط با حوزه صنعت، برگزاری میزگردهای علمی و همایش های پژوهشی، تور بازدید برای دانشجویان جهت کاربینی، کارورزی و کار آموزی، شرکت در نمایشگاههای تخصصی دانشگاه و برگزاری دوره های رویدادهای شتاب، تدوین رشته های جدید با توجه به ماموریت شرکت برای برطرف احتیاجهای آموزشی نیروی انسانی و استفاده از آزمایشگاه ها، تجهیزات از مهمترین اهداف این تفاهم نامه است.

در ادامه علی فتح طاهری رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قزوین با بیان اینکه دانشگاه ها در زمینه فناوری و آموزش منابع انسانی می توانند بازوی قدرتمند صنایع باشند، گفت: دانشگاه جامع علمی کاربردی در بین دانشگاه های کشور به سبب ماموریت خاص خود در تربیت تکنسین ماهر و نیروی انسانی آشنا به کاربرد فناوری روز، ارتباط نزدیک تری با بخش صنعت دارد، لذا پیوند و هم افزایی میان این دو حوزه با سهولت بیشتری برقرار خواهد شد.

فتح طاهری اجرای صحیح دروس کاربینی و کارورزی را از دغدغه های جدی این دانشگاه دانست و گفت: اگر میان زیر نظام آموزش علمی کاربردی و سایر زیرنظام های آموزش عالی کشور تمایزی وجود دارد یکی به جهت نسبت میان ارائه دروس عملی و کارگاهی به دورس نظری و دیگری به جهت برگزاری دورس کاربینی و کارورزی است.

وی افزود: هدف ما در این دانشگاه آموزش مهارت هاست و این امر تنها با ارائه مفاهیم و نظریات علمی میسر نخواهد شد بنابراین در آموزش علمی کاربردی با پیش بینی دروس کاربینی و کارورزی کوشش شده است امکان آشنایی بی واسطه دانشجویان با فضای فراوری و نحوه عملکرد سیستم واقعی کسب و کار فراهم گردد.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی با اشاره به اینکه درس کارورزی فرصت مغتنمی را هم برای دانشجویان و هم برای صاحبان صنایع ایجاد می نماید، توضیح داد: هر دانشجو موظف است در طی یک دوره تحصیلی دو ساله، 480 ساعت را با حضور در کارگاه ها و کارخانجات تحت تعلیم اساتید خبره سپری کند که نتایج مثبت این حضور برای دانشجو غیرقابل انکار است. اما از سوی دیگر و در مقیاس کلان اگر این میزان ساعت را در تعداد بیش از 5 هزار دانشجوی علمی کاربردی استان ضرب کنیم به عدد بزرگ 2.5 میلیون نفر ساعت نیروی انسانی علاقمند و بدون احتیاج به دستمزد خواهیم رسید، که ظرفیت عظیمی را برای صاحبان صنایع و کسب و کار ایجاد می نماید.

وی در خاتمه تاکید نمود: استفاده از این ظرفیت به مدیریت هوشمندانه منابع احتیاجمند است.

نشست مشترک رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی و مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین به منظور انعقاد تفاهم نامه همکاری و گسترش تعاملات دو مجموعه دانشگاهی و صنعتی در مرکز آموزش علمی کاربردی نیرومحرکه برگزار گردید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: بروزرسانی: 23 اردیبهشت 1398 شناسه مطلب: 3661

به "تفاهم نامه شرکت شهرکهای صنعتی قزوین بادانشگاه علمی کاربردی امضاشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تفاهم نامه شرکت شهرکهای صنعتی قزوین بادانشگاه علمی کاربردی امضاشد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید