تفاوت اوباما و ترامپ در دو توئیت

به گزارش بلاگ پو، ایندیپندنت در مطلبی با اشاره به دو توئیت اوباما و ترامپ درباره یک حادثه، به تفاوت رئیس جمهور سابق و کنونی آمریکا پرداخت.

تفاوت اوباما و ترامپ در دو توئیت

به گزارشبه نقل از ایندیپندنت، روز دوشنبه کلیسای نوتردام پاریس طعمه حریق شد و سقف این کلیسای تاریخی به شدت آسیب دید. آتش در کمی بیش از یک ساعت کل ساختمان را گرفت و دود بخش هایی از آسمان پاریس را پوشاند.

امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه وعده داده برای بازسازی این کلیسا یک برنامه جمع آوری یاری بین المللی ترتیب دهد. او در صحنه حادثه گفت: همه با هم این کلیسای جامع را بازسازی می کنیم. این چیزی است که مردم فرانسه انتظار دارند و تاریخ ما لایق آن است.

سران دیگر دنیا نیز از جمله ترزا می و جاستین ترودو با مردم فرانسه اظهار همدردی و از سوختن این کلیسای قدیمی ابراز تاسف کردند. باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا نیز ابراز همدردی کرد و این کلیسا را یکی از بزرگترین سرمایه های دنیا خواند و عکسی از خود و خانواده اش را در داخل این کلیسا به اشتراک گذاشت.

اما دونالد ترامپ مانند همواره واکنشی عجیب از خود نشان داد و درباره نحوه خاموش کردن آتش به اظهارنظر پرداخت! او پیشنهاد کرد برای خاموش کردن شعله های آتش از تانکر های پرنده استفاده گردد که این مسئله واکنش مقامات فرانسوی و کارشناسان را در پی داشت و آن ها اعلام کردند در صورت انجام این کار کل کلیسا فرو خواهد ریخت و فاجعه ای بدتر از آتش ایجاد خواهد شد؛ زیرا ممکن است در صورت ریختن ساختمان مردم نیز دچار آسیب شوند.

اقدامات اینچنین از ترامپ چندان عجیب نیست. او چند ماه قبل هم توصیه دیگری درباره خاموش کردن آتش جنگل های کالیفرنیا ارائه کرد. ترامپ نوشته بود تیم های مدیریت جنگل باید برگ ها را جمع آوری نمایند تا از گسترش آتش جلوگیری گردد.

توصیه ترامپ درباره خاموش کردن آتش کلیسای نوتردام با واکنش های منفی بسیاری همراه بود و بسیاری از کاربران فضای مجازی او را به سخره گرفتند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

malayro.ir: مالزی: سفر به کشور زیبای مالزی و دیدار از شهرهای توسعه یافته کوالالامپور، پنانگ و لنکاوی

asiaro.ir: آسیا رو: سفر به آسیا، جنوب شرقی آسیا، آسای مرکزی و خاورمیانه

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 6341

به "تفاوت اوباما و ترامپ در دو توئیت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تفاوت اوباما و ترامپ در دو توئیت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید