تقدیر از ملت های شریف عراق و ایران و گروه های خدمتگزار برگزاری حماسه بزرگ حسینی و مهدوی اربعین

به گزارش بلاگ پو، شورایعالی انقلاب فرهنگی با صدور بیانیه ای از ملت های شریف عراق و ایران و نهادهایی که به هر شکل، کمک گر عاشقان و عارفان حسینی در حماسه بزرگ حسینی و مهدوی اربعین بوده اند، تقدیر و تشکر کرد.

تقدیر از ملت های شریف عراق و ایران و گروه های خدمتگزار برگزاری حماسه بزرگ حسینی و مهدوی اربعین

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، دبیرخانه این شورا با صدور بیانیه ای از ملت های شریف عراق و ایران، گروه های مردمی، کارگزاران و نهادهایی که به هر شکل، کمک گر عاشقان و عارفان حسینی در حماسه بزرگ حسینی و مهدوی اربعین بوده اند تقدیر و تشکر کرد.

متن کامل این پیغام به توضیح ذیل است: راهپیمایی عظیم اربعین نشانه اراده پروردگار بر نصرت امت اسلامی است، حماسه اربعین حسینی تراکم بروز خداخواهی زیر پرچم حسین بن علی (ع) است، اربعین بازخوانی نهضت مقاومت حسینی با زبان همه ملت­ها، نسل­ها، زنان و مردان است و امام حسین (ع) همه گروه های سنی و اقوام و ملیت­های مختلف را جمع نموده است.

جبهه باطل که سال­هاست تمام کوشش خود را با تشدید هجمه­های مختلف به اسلام و شیعه چنان متمرکز نموده تا بتواند آتش نفاق و تفرقه را میان امت مسلمان شعله­ور سازد و در جهت واعتصموا بحبل­الله الجمیعاً خدشه وارد کند، می­بیند که امروز مسلمانان شیعه و سنی چگونه با شعار الحسین یجمعنا در این گردهمایی بزرگ به سوی یک مقصد با پای پیاده به تکاپو هستند و عدالت­خواهی را زیر بیرق اباعبدالله(ع) فریاد می­زنند.

امام حسین(ع) همه را به یک جهت گرد هم آورده و در این بین آنچه مشهود است، غلیان دل­هاست که در جستجوی سرمنزل مقصود، به فطرت پاک نهادینه در دل­های حقیقت­جوی رجوع نموده و جمعیت اربعینی­ها با هر گامی که برمی دارند آرزوی ظهور منتقمُ بدمِ المقتولِ بکربلاء را از عمق دل نشانه گرفته و آن ریشه­ کن کننده ستمکاران را طلب می­کنند. دل­های حق طلب در تمام مرزهای جغرافیایی، ظهور موعود برافرازکننده پرچم راهنمایی در دنیا را انتظار می­کشند که برای گسترش عدالت و آرامش بشریت گام بردارد.

قیام سیدالشهدا(ع) که فلسفه آن مبارزه با ظلم و بی­عدالتی بود، امروز چنان در سراسر پهنه گیتی گسترانیده شده که تنها یکی از تلألؤهای پرتوآفرین آن را می­توان در پیاده­روی عظیم به سوی مرقد مطهر ایشان در ایام اربعین حسینی(ع) نظاره­گر بود.

سال جاری نیز گردهمایی دنیای اربعین پرشورتر از سال های گذشته برگزار گردید و جمع کثیری از هم وطنان عزیزمان در این گردهمایی عظیم، در کنار سایر ملت ها با میزبانی سخاوتمندانه و عاشقانه مردم عراق حضور پیدا نموده و پیغام وحدت و یکدلی امت مسلمان را به دنیا صادر کردند و علی رغم کوشش های بعضی بدخواهان برای سانسور این کنگره عظیم؛ همان طور که رهبر حکیم انقلاب فرمودند اربعین هر روز دنیای تر خواهد شد.

دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، ضمن تقدیر از همه پیروان صدیق اهل بیت(علیهم­السلام) و به طور خاص ملت­های شریف عراق و ایران، از همه گروه های مردمی، کارگزاران و نهادهایی که به هر شکل، کمک­گر عاشقان و عارفان حسینی در حماسه بزرگ حسینی و حماسه مهدوی اربعین بوده ­اند تشکر نموده و اعلام می­دارد همان طور که امام خامنه­ای(مدظله ­العالی) فرمودند اربعین رسانه پرقدرت عاشوراست، شایسته است تلألؤ جلوه ­های عدالت­خواهی قیام حسینی که مظاهر آن در پیاده­روی عظیم اجتماع هواداران حسینی روشنی ­بخش است، توسط رسانه­ های رسمی و شبکه­های اجتماعی انتشاریافته و دل­های جویندگان عدالت و حق­طلبی را در اقصی نقاط عالم نسبت به این خیل عظیم عاشقان حسینی و معرفی معرفت مکتب حسینی مطلع سازد.

انتهای پیغام/

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 13 شهریور 1400 بروزرسانی: 13 شهریور 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 13982

به "تقدیر از ملت های شریف عراق و ایران و گروه های خدمتگزار برگزاری حماسه بزرگ حسینی و مهدوی اربعین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقدیر از ملت های شریف عراق و ایران و گروه های خدمتگزار برگزاری حماسه بزرگ حسینی و مهدوی اربعین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید