تهدید آمریکا برای تحریم چین در صورت ادامه واردات نفت ایران

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا هشدار داد اگر چین برخلاف تحریم های آمریکایی، به واردات نفت خام ایران ادامه دهد از سوی واشنگتن تحریم خواهد شد.

تهدید آمریکا برای تحریم چین در صورت ادامه واردات نفت ایران

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

به گزارش خبرنگاران، مورگان اورتاگوس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با تاکید بر هدف واشنگتن برای به صفر رساندن صادرات نفت ایران، اظهار کرد: کشورهایی که از تحریم های آمریکا پیروی ننمایند، با عکس العمل آمریکا روبرو خواهند شد و این شامل چین یا هر کشور دیگری در دنیا است. ما انتظار داریم همه کشورها از تحریم های آمریکا پیروی نمایند.

آمریکا صادرات نفت ایران را نوامبر گذشته هدف تحریم قرار داد و معافیت هایی که برای هشت مشتری بزرگ نفت ایران از جمله چین صادر نموده بود در ماه مه تمدید نکرد.

مقامات آمریکایی کوشش می نمایند بدون تحریم یک بانک بزرگ چینی به دلیل تأثیر منفی که ممکن است روی اقتصاد دنیای داشته باشد، جلوی واردات نفت ایران از سوی چین را بگیرند.

بر اساس گزارش پلاتس، مقامات دولت آمریکا بر این باورند که کوشش برای فشار مضاعف روی ایران، با اقدام چین در ادامه واردات نفت ایران تضعیف شده است.

اداره کل گمرک چین واردات نفت ایران به ارزش 585 میلیون دلار در ماه مه را بیان کرد در حالی که میزان واردات نفت ایران در آوریل یک میلیارد و 600 میلیون دلار بوده است. با این حال انتظار می رود بر مبنای شمار نفتکش هایی که در جهت رسیدن به بنادر چین هستند، آمار واردات نفت از ایران در ژوئن بهبود پیدا کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 18 مرداد 1398 شناسه مطلب: 8377

به "تهدید آمریکا برای تحریم چین در صورت ادامه واردات نفت ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهدید آمریکا برای تحریم چین در صورت ادامه واردات نفت ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید