توسعه بخش تعاون می تواند بهترین الگوی درمان امروز اقتصاد باشد

به گزارش بلاگ پو، معاون وزارت تعاون گفت: توسعه بخش تعاون می تواند بهترین الگوی درمان امروز اقتصاد کشور باشد و به افزایش تاب آوری مالی کشور در برابر تحریم های ظالمانه آمریکا منجر گردد.

توسعه بخش تعاون می تواند بهترین الگوی درمان امروز اقتصاد باشد

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، نقل از وزارت تعاون، امروز در مراسم افتتاح طرح های تعاونی در سراسر کشور که با حضور اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری و محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار گردید، معاون امور تعاون این وزارتخانه، گفت: 383 تعاونی در حوزه های مختلف توزیعی، تولیدی و خدماتی به ارزش بیش از 3 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری و با اشتغال زایی بیش از 26 هزار نفر امروز به بهره برداری رسید

کبیری گفت: این میزان سرمایه گذاری و اشتغال زایی با توجه به رکود اقتصادی بنگاه های تولیدی و تورم موجود بهترین درمان اقتصاد در ایران است.

وی تاکید نمود: بخش تعاون با توجه به رویکرد توسعه اقتصاد مقاومتی در کشور باید توسعه یابد.

معاون امور تعاون وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: توسعه بخش تعاون می تواند بهترین الگوی درمان امروز اقتصاد کشور باشد، به افزایش تاب آوری اقتصادی کشور در برابر تحریم های ظالمانه آمریکا منجر گردد و مهار نماینده آثار منفی شیوع بیماری کرونا است.

وی با بیان اینکه باور ما این است که توسعه بخش تعاون به باز توزیع عادلانه ثروت در جامعه یاری می نماید توضیح داد: توسعه بخش تعاون، توسعه رفاه اجتماعی به دست مردم است.

کبیری، توسعه بخش تعاون را در ایجاد اشتغال پایدار منطقه ای به وسیله جذب منابع خرد و مردم مؤثر دانست و توضیح داد: این سرمایه گذاری ها عمدتاً توسط خود مردم و با تسهیل گری دولت اجرا شده است.

معاون امور تعاون تاکید نمود: آبگیر های اقتصادی می تواند سیل نقدینگی را مهار و به ارزش اضافه کرده و اشتغال مولد در کشور تبدیل گردد.

به گفته وی مجموعه سرمایه گذاری در توسعه اشتغال روستایی که در قالب تسهیلات پرداخت شده 18 هزار میلیارد تومان و با اشتغال زایی خوبی ایجاد شده است.

کبیری با بیان اینکه در جهان حدود 3 میلیون تعاونی وجود دارد اضافه کرد: این تعاونی ها یک میلیارد عضو دارند.

معاون امور تعاون وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی با اشاره به وجود 300 تعاونی برتر جهان گفت: این تعاونی ها، نزدیک به 2 هزار و 100 میلیارد دلار گردش اقتصادی دارند و نزدیک به 19 هزار و 600 میلیارد دلار ارزش دارایی های آن ها است.

وی اضافه کرد: ارزش دارایی های 300 تعاونی برتر جهان بیش از 80 برابر ارزش پول بازار سرمایه در ایران و نشان دهنده ظرفیت بخش تعاونی ها است.

کبیری با اشاره به اینکه در کشور می توان بیشتر از ظرفیت بخش تعاون استفاده کرد، اضافه کرد: در ایران 94 هزار تعاونی فعال در حوزه های مختلف تولیدی توزیعی و خدماتی وجود دارد که نزدیک به 1.7 میلیون نفر در آن ها شاغل هستند.

معاون امور تعاون با تاکید بر ضرورت احیای اعتماد مردم به بخش تعاون گفت: اولویت اول تبدیل بخش تعاون به اتاق شیشه ای بود.

کبیری با اشاره به اینکه رویکرد توسعه شفافیت و دولت الکترونیک در دستور کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار گرفته است، اضافه کرد: سامانه جامع و هوشمند بخش تعاون به همین منظور ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه به وسیله این سامانه همه اعضای تعاونی ها می توانند فعالیت های مدیران را رصد نمایند گفت: ایجاد پنجره واحد بخش تعاون رویکرد جدی و مهم وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در توسعه شفافیت در بخش تعاون به شمار می رود چرا که توسعه اعتماد عمومی به این بخش را در پی دارد.

معاون امور تعاون رویکرد دوم وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بخش تعاون را توسعه نوآوری با هدف بهسازی و نوسازی تعاونی ها برشمرد و اضافه کرد: این اقدام در راستای حمایت از تعاونی های دانش بنیان و اشتغال زا محسوب می گردد.

وی فعالیت های دولت تدبیر و امید در حوزه تعاون را برشمرد و ایجاد خطوط اعتباری ویژه برای تعاونی های اشتغالزا اعم ازتعاونی های جوانان، زنان و توانیابان با نرخ ترجیحی 8 الی 12 درصد را از جمله این فعالیت ها به شمار می رود.

معاون امور تعاون در تشریح دیگر اقدامات بخش تعاون در این دولت اضافه کرد: صدور ضمانت نامه از سوی صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون و تخفیف حق بیمه سهم کارفرما از جمله اقدامات مهم در این زمینه است.

کبیری ایجاد خطوط اعتباری ویژه مسکن کارگری و تعاونی های توسعه عمران شهرستان، طرح های نوآورانه را از جمله این اقدامات عنوان نمود.

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه در حوزه فرابخشی نیازمند فرهنگ سازی در حوزه تعاون هستیم اضافه کرد: اگر بخواهیم استفاده حداکثری از ظرفیت بخش تعاون داشته باشیم تقویت نهاد های اقتصادی بخش تعاون و اجرای قوانین معطل مانده بخش تعاون از سوی دستگاه های ذیربط لازم است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

turkeyro.ir: ترکیه: سفر بقه سرزمین زیبایی ها، استانبول، آنتالیا، آنکارا، کوش آداسی

pariha.ir: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 آبان 1400 بروزرسانی: 23 آبان 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 33655

به "توسعه بخش تعاون می تواند بهترین الگوی درمان امروز اقتصاد باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توسعه بخش تعاون می تواند بهترین الگوی درمان امروز اقتصاد باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید