تیفا: روند انتخابات افغانستان به سمت سیاسی شدن می رود

به گزارش بلاگ پو، بنیاد انتخابات شفاف افغانستان با تاکید بر پایبند بودن کمیسیون انتخابات این کشور بر تعهدات قبلی ابراز نگرانی کرد که روند انتخابات افغانستان به سمت سیاسی شدن پیش می رود.

تیفا: روند انتخابات افغانستان به سمت سیاسی شدن می رود

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، بنیاد انتخابات شفاف افغانستان (تیفا) با انتشار بیانیه ای تصمیم کمیسیون انتخابات این کشور برای بازشماری آرا را خلاف ماده 19 قانون انتخابات ریاست جمهوری دانست. در این ماده تاکید شده است که تنها آرایی قابل قبول خواهند بود که در زمان مقرر شده و بصورت بیومتریک به صندوق ها انداخته شده باشند

این در حالی است که برخی تیم های انتخاباتی از جمله تیم ثبات و همگرایی به رهبری عبدالله عبدالله پیش از بازشماری آرا خواستار باطل اعلام شدن حدود 300 هزار رأی هستند. به گفته آن ها این آرا در خارج از زمان تعیین شده به صندوق ها ریخته شده اند و یا فاقد تایید بیومتریک می باشند.

تیفا در این بیانیه می افزاید که عدم پایبندی کمیسیون به تعهداتی که از قبل سپرده زمینه را برای نپذیرفتن نتیجه انتخابات توسط تیم های انتخاباتی و مردم فراهم می کند.

در ادامه این بیانیه آمده است پروسه های فنی انتخابات به سوی سیاسی شدن می رود و این را ضربه بزرگی به پیکر دموکراسی در افغانستان دانست.

این نهاد ناظر بر انتخابات افغانستان از تیم های انتخاباتی نیز خواست تا در امور کمیسیون انتخابات دخالت نکنند و اجازه دهند تا کمیسیون در فضایی آرام به کارهایش رسیدگی کند.

صلح امروز نیز عبدالله عبدالله رهبر تیم انتخاباتی ثبات و همگرایی در نشستی ضمن مخالفت با بازشماری آرا پیش از خارج شدن آرای باطل از روند انتخابات گفت که در غیاب ناظران انتخاباتی این تیم روند بازشماری مشروعیت نخواهد داشت.

.

wonder-hanger.ir: واندر هنگر | مجله معرفی کالاها و خدمات و تولید داخلی

10az10.ir: مجله سرگرمی، مجله گردشگری، موفقیت، پزشکی، سلامت، مد و لباس

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 14 مهر 1400 بروزرسانی: 14 مهر 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 15618

به "تیفا: روند انتخابات افغانستان به سمت سیاسی شدن می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تیفا: روند انتخابات افغانستان به سمت سیاسی شدن می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید