جرمی کوربین نخست وزیر انگلیس می گردد؟

به گزارش بلاگ پو، ایسنا نوشت: نتایج یک نظرسنجی نشان داد که با کاهش حمایت ها از حزب محافظه کار انگلیس، جرمی کوربین رهبر حزب کارگر بیشترین شانس را برای قرار دریافت بر کرسی نخست وزیری انگلیس دارد.

جرمی کوربین نخست وزیر انگلیس می گردد؟

به نوشته روزنامه ایندیپندنت، بر اساس تحقیق اجرا شده از سوی محاسبات انتخاباتی برای روزنامه ساندی تلگراف تعیین شد که حزب کارگر انگلیس می تواند با توجه به تأخیر در روند بریگزیت به قدرت برسد چون محافظه کارهای این کشور در صورت برگزاری انتخابات مجلسی 59 کرسی را از دست می دهند.

این تحلیل جدیدترین آنالیز اجرا شده از نظرسنجی هایی است که نشان از یک فروپاشی در رأی گیری محافظه کارها می دهد و دو نظرسنجی دیگر در روزهای شنبه و یکشنبه نیز نشان داد که حمایت ها از حزب محافظه کار انگلیس در پنج سال گذشته به پایین ترین حد خود رسیده است.

نظرسنجی محاسبات انتخاباتی بین دوم تا 11 آوریل امسال میلادی انجام شد و نشان داد که حزب کارگر می تواند بزرگترین حزب در مجلس عوام با 296 کرسی در مقابل 259 کرسی محافظه کارها باشد.این تحقیق همچنین نشان داد، پس از آنکه ترزا می، نخست وزیر انگلیس نتوانست به وعده خود درباره بریگزیت در 29 مارس 2019 جامه عمل بپوشاند، رأی دهندگان حامی ترک اتحادیه اروپا در مقابل حزب جدید بریگزیت نایجل فاراژ یا حزب مستقل بریتانیا کمتر شدند.

سر جان کورتیس، رئیس شورای نظرسنجی بریتانیا گفت: ناکامی محافظه کارها برای تضمین خروج انگلیس از اتحادیه اروپا برای آنها پرهزینه است. این مساله برای کسب اکثریت از سوی جرمی کوربین کافی نیست اما می تواند وی را به سمت نخست وزیری سوق دهد اگر که بتواند حمایت حزب ملی اسکاتلندی را در مجلس تضمین کند.

توانایی کوربین برای تشکیل دولت در نتیجه انتخابات مجلسی احتمالاً به حمایت از سوی حزب ملی اسکاتلندی بستگی دارد که احتمالاً خواهان یک رفراندوم دوم به عنوان یک اهرم چانه زنی خواهد بود.

مارتین بکستر، مؤسس محاسبات انتخاباتی گفت: ترزا می حالا می فهمد که چرا دیوید کامرون، نخست وزیر سابق انگلیس واقعاً چنین رفراندومی را درباره بریگزیت برگزار کرد. این برای تسلی نمایندگان مخالف اروپا نبود. بلکه برای توقف رأی دهندگان محافظه کاری بود که از احزاب حامی بریگزیت دفاع می کردند. چنین روندی به نظر می رسد که باید احیا گردد و این محافظه کارها هستند که زیان می بینند.

حمایت ها از محافظه کارها با شش درصد کاهش به 29 درصد رسیده است.

2323

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

malayro.ir: مالزی: سفر به کشور زیبای مالزی و دیدار از شهرهای توسعه یافته کوالالامپور، پنانگ و لنکاوی

asiaro.ir: آسیا رو: سفر به آسیا، جنوب شرقی آسیا، آسای مرکزی و خاورمیانه

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 6219

به "جرمی کوربین نخست وزیر انگلیس می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جرمی کوربین نخست وزیر انگلیس می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید