خارج کردن نفت از بودجه به نفع کارگران است؟

به گزارش بلاگ پو، عضو کانون عالی شوراهای اسلامی کار معتقد است اگر با کاهش وابستگی به نفت به سمت و سوی فراوری برویم و همزمان با قاچاق کالا مقابله کنیم، در آن صورت خارج کردن دلارهای نفتی از بودجه در زندگی و امنیت شغلی کارگران اثرگذار خواهد بود.

خارج کردن نفت از بودجه به نفع کارگران است؟

علی اصلانی در گفت وگو با خبرنگاران با اشاره به کاهش وابستگی بودجه به نفت درباره تاثیر آن بر معیشت کارگران، گفت: سالهای سال است که بودجه های سنواتی را با اتکا به فروش نفت بسته ایم ولی تجربه نشان داده که با گرده زدن مسائل مالی به دلارهای نفتی نتیجه ای حاصل نشده است.

وی گفت: چنانچه با کاهش اتکا به نفت به سمت و سوی فراوری برویم می توان گفت که خارج کردن نفت از بودجه در زندگی کارگران اثرگذار است چون با تقویت فراوری و پایداری کارخانه ها، کارگران هم قدرت خرید پیدا می نمایند و در وضع معیشت آنها تغییر حاصل می گردد.

این مقام مسئول کارگری گفت: امروز بعضی از از فراورینمایندگان با مشکل تامین مواد اولیه روبه رو هستند و این مساله در فراوری و عرضه محصولات اثرگذاشته است لذا اگر بتوانیم دغدغه تامین مواد اولیه را رفع کنیم و هزینه های سنگین فراوری را از دوش فراورینمایندگان برداریم، به نفع کارگران است.

اصلانی ادامه داد:در صورتی که وابستگی بودجه را به نفت کاهش دهیم و بخواهیم روی فراوری داخل متمرکز شویم باید از آن طرف جلوی واردات کالای قاچاق را بگیریم. نمیتوان همزمان فراوری کرد و اجازه ورود کالای قاچاق را داد. باید با قاچاق کالا که فراورینمایندگان را زمین گیر نموده مقابله کرد و در این راه فرهنگ مصرف کالای ایرانی را گسترش داد تا کارگران هم سرکار بمانند.

وی گفت: یکی از راههای جبران کسری بودجه، درآمدهای مالیاتی است و در تمام کشورها مالیات بخش اعظمی از درآمد دولتها را شامل می گردد ولی در حال حاضر بستن مالیات فشار زیادی به صاحبان مشاغل و کسب و کارها وارد می نماید چون بیشتر کسب و کارها از کرونا آسیب دیده اند و درآمدی نداشته اند که بخواهند مالیات بدهند؛ از طرفی بعید نیست که سال آینده درگیر کرونا نباشیم بنابر این سیاستهای مالیاتی در بودجه باید به گونه ای دیده گردد که در عین تامین درآمد دولت، فشار بر صنوف و صاحبان مشاغل آسیب دیده وارد نگردد.

عضو کانون عالی شوراهای اسلامی کار در انتها گفت: بیشتر صنوف از تعطیلی ها گله مند هستند چون چک و بدهی بانکی دارند، وقتی از صنوف می خواهیم برای مقابله با کرونا کرکره مغازه ها را پایین بکشند باید از آن طرف بانکها را نسبت به قسط عقب افتاده یا چک برگشت خورده توجیه کنیم وگرنه هر تصمیمی که برای حمایت از کسب و کارها بگیریم یکطرفه و بدون نتیجه خواهد بود.

wonder-hanger.ir: واندر هنگر | مجله معرفی کالاها و خدمات و تولید داخلی

10az10.ir: مجله سرگرمی، مجله گردشگری، موفقیت، پزشکی، سلامت، مد و لباس

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 مهر 1400 بروزرسانی: 14 مهر 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 38407

به "خارج کردن نفت از بودجه به نفع کارگران است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خارج کردن نفت از بودجه به نفع کارگران است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید