خالی شدن مخازن نفتی عربستان از ترس حملات انصارالله

به گزارش بلاگ پو، در پی حملات گسترده نیروهای انصارالله به تأسیسات نفتی عربستان، این کشور مخازن نفتی خود را از ترس حملات هوایی دیگر، خالی نموده است.

خالی شدن مخازن نفتی عربستان از ترس حملات انصارالله

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از الواقع السعودی، معاملات روزانه در بازار نفت روز چهارشنبه نشان داد که عربستان سعودی همزمان با بسته شدن مهمترین بنادر و پالایشگاه های نفتی از ترس حملات هوایی تازه ، اندازه زیادی نفت به بازار آسیا منتقل نموده است.

قیمت نفت طی دو روز معاملاتی اخیر درصد زیادی کاهش یافت که بر قیمت نفت آمریکا که 1.1 درصد هم کاهش یافت سایه افکنده است.

اقتصاددانان علت این کاهش را انتقال زیادی از نفت عربستان به بازار آسیا، که بزرگترین واردکننده نفت دنیا است، دانستند، اقدامی که نشان می دهد عربستان سعودی بعضی از مخازن نفت خود را از ترس حملات هوایی تازه به ویژه پس از حمله اخیر خالی نموده است. بر اساس آنچه یحیی سریع سخنگوی نیروهای صنعا بیان کرد انصارالله با حدود 10 هواپیمای بدون سرنشین و 6 موشک بالستیک تأسیسات نفتی آرامکو را در رأس تنوره ، جده، نجران و جیزان مورد هدف قرار داد.

در این زمینه رویترز تعطیلی بنادر و پالایشگاه های نفتی عربستان سعودی در منطقه رأس تنوره در پی حمله اخیر انصارالله تأیید کرد.

این مراحل نشان دهنده اندازه خسارت به تأسیسات نفتی است در حالی که عربستان سعودی کوشش می نماید اندازه خسات و تعطیلی تأسیسات نفتی را پنهان کند.

وب سایت خبری آمریکایی اویل پرایس بیان کرد که تأسیسات نفتی آرامکو عربستان در پی حملات موشکی انصارالله تعطیل شده است که مقامات سعودی در برابر تعطیلی این تأسیسات سکوت نموده اند.

عملیات اخیر یک پیغام برای ر ژیم آل سعود بود مبنی بر اینکه نیروهای انصارالله نه تنها قادر به پاسخگویی هستند؛ بلکه در بازدارندگی کامل به سر می برند و اگر محاصره و تجاوزات متوقف نشود، یمنی ها از زمان مارس 2015 هم انگیزه بیشتری برای مقاومت در برابر دشمن دارند.

این ضربات در برهه حساسی صورت گرفت یعنی در زمانی که عربستان در پی جذب شرکت های دنیای و به طور کامل به شرکت های دنیای وابسته است و امروز در پی انتقال دفتر های شرکت های دنیای از دبی و جا های دیگر به ریاض است.

+

wonder-hanger.ir: واندر هنگر | مجله معرفی کالاها و خدمات و تولید داخلی

10az10.ir: مجله سرگرمی، مجله گردشگری، موفقیت، پزشکی، سلامت، مد و لباس

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 14 مهر 1400 بروزرسانی: 14 مهر 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 53978

به "خالی شدن مخازن نفتی عربستان از ترس حملات انصارالله" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خالی شدن مخازن نفتی عربستان از ترس حملات انصارالله"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید