خبرنگاران بگذارید کرونا کار خودش را بکند

به گزارش بلاگ پو، خرم آباد - خبرنگاران - یک بسته آدامس بر زمین افتاد بدون معطلی اسپری ضدعفونی کننده خود را از کیسه برنج کهنه که تمام دارایی اش را در آن جا داده بود، بیرون آورد و بسته آدامس را آغشته به محلول ضدعفونی کرد.

خبرنگاران بگذارید کرونا کار خودش را بکند

فاصله ام تا علی اصغر 14 ساله کمتر از 2متر بود که متوجه شد تمام حرکات او را دیده ام، لبخند ژکوند طور او باعث شد من هم پاسخ لبخندش را با لبخند بدهم.

نزدیک تر شد به او گفتم کودک کاری؟ بی درنگ پاسخ داد بله. آدامس می فروشم. چرا در خانه نمانده ای؟ مگر نمی دانی کرونا شوخی ندارد؟ مگر مدارس تعطیل نشده است؟ همه این ها را می دانم اما چه کسی خرج شب عید خانواده ام را در بیاورد!.

می گفت 2برادر و 2خواهر دارم و یک خواهر دیگر قرار است به ما اضافه شود، پدرم دیسک کمر شدید دارد و مادرم در خانه لیف حمام درست می کند و به آشنایان می فروشد، من هم مجبور هستم تا کمک خرج خانواده باشم.

پرسیدم با این شرایط اقتصادی که کرونا بر آن تاثیر گذاشته درآمدت چقدر است که می گوید قبل از این شرایط روزانه 30 تا 50 هزار تومان درآمد داشتم اما الان کمتر از 20 هزار تومان است اما خداروشکر بازهم تلاش می کنم.

دستکش یکبار مصرفی بر دستانش بود که زحمت یک روز کاری بلکه بیشتر از آن را تحمل می کرد و از میزان چرک بودن آن می توان فهمید که چقدر برای نان با جانش سروکار دارد.

مشغول صحبت کردن با علی اصغر بودم که 2 نوجوان همسن با قهرمان قصه ما از کنارمان عبور کردند، یکی از آنها می گفت: دیتایِ قسمت دوم بازی کال آف دیوتی 54 گیگ است و برای دانلود آن چیزی حدود سه ساعت زمان نیاز است و ... دیگر چیزی از مکالمه آن 2 به گوشمان نرسید.

غرق در رویای بازی آنها بود که رشته افکارش را بریدم پرسیدم کلاس چندمی؟ باخنده گفت اگر کرونا بگذارد و امسال به خوشی تمام شود میروم کلاس هفتم.

هر بسته آدامس را پنج هزار تومان می فروخت، یک بسته خریدم اما قرار نبود آدامس را تحویل بگیرم، شاید دلیل آن احتمال انتقال ویروس کرونا بود، علی اصغر برای اینکه خیالم راحت شود دوباره اسپری را از کیسه برنج خود بیرون آورد و آن را ضدعفونی کرد. با فراغ بال پذیرفتم.

از ساعت کاری اش پرسیدم، گفت 9 صبح تا 9 شب در خیابان ها آدامس می فروشم و به کافه ها و مغازه ها سرک می کشم گاهی ناسزا می شنوم و از برخی مکان ها خارج می شوم، اما ناچارم و باید خرج خانواده را در بیاورم.

صبحانه و ناهار نمی خورم و به دلیل اینکه خانه ام حاشیه شهر است ظهرها در یکی از پارک های شهر کمی استراحت می کنم.

یک نایلون پلاستیکی که محتویات درون آن را یک کاسه از پیراشکی لقمه ای تشکیل می داد در دستش بود که می گفت عابری برای من آن را خریده اما بدون خواهر و برادرم از گلویم پایین نمی رود.

می گفت من روزهایِ بدتر از کرونا را در خیابان ها سپری کرده ام و از این ویروس نمی ترسم، من کار خودم را می کنم بگذارید کرونا هم کار خودش را بکند.

موقع رفتن گفت برخی از آشنایان نمی دانند کار می کنم وگرنه اجازه می دادم عکسم را بگیری.

محمد یاراحمدی خبرنگار خبرنگاران لرستان

wonder-hanger.ir: واندر هنگر | مجله معرفی کالاها و خدمات و تولید داخلی

10az10.ir: مجله سرگرمی، مجله گردشگری، موفقیت، پزشکی، سلامت، مد و لباس

منبع: ایرنا
انتشار: 14 مهر 1400 بروزرسانی: 14 مهر 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 21225

به "خبرنگاران بگذارید کرونا کار خودش را بکند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بگذارید کرونا کار خودش را بکند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید