خبرنگاران فرمانده ناو روزولت بدلیل افشای ابتلای ملوانان به کرونا برکنار شد

به گزارش بلاگ پو، تهران- خبرنگاران- به دنبال انتشار نامه فرمانده ناو هواپیمابر روزولت در مطبوعات در مورد شرایط اسفناک خدمه مبتلا شده این کشتی به ویروس کرونا، پنتاگون بامداد جمعه این فرمانده را برکنار کرد.

خبرنگاران فرمانده ناو روزولت بدلیل افشای ابتلای ملوانان به کرونا برکنار شد

به گزارش شبکه سی ان ان، توماس مودلی معاون وزیر نیروی دریایی آمریکا از برکناری برت کوزیر فرمانده ناو هواپیمابر روزولت چند روز پس از نوشتن نامه به فرمانده نیروی دریایی آمریکا برای نجات خدمه کشتی از بیماری کرونا خبر داد.

مودلی در کنفرانس مطبوعاتی پنتاگون گفت: کوزیر نه به دلیل افشای نامه وی در مطبوعات بلکه به دلیل تاثیر شیوع ویروس کرنا بر وی و بر مدیریت حرفه ای او بر ناو برکنار می شود.

معاون فرمانده نیروی دریایی آمریکا خاطر نشان کرد، فرمانده کوزیر به این دلیل برکنار شد که نامه وی از طریق یک سیستم نا امن به بیرون از زنجیره فرماندهی نیروی دریایی ارسال شد.

فرمانده ناوهواپیمابر روزولت هفته گذشته با انتشار نامه ای در مطبوعات مردم آمریکا را از شرایط اسفناک خدمه و ملوانان مبتلا به ویروس کرونا در این کشتی با خبر کرد.

به رغم این نامه هشدار آمیز مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا با قرنطینه کردن خدمه ناو مخالفت کرد.

وزارت دفاع آمریکا در پاسخ به نامه فرمانده کوزیر انتقال خدمه این ناو به منطقه امن را الزامی ندانست.

وزیر دفاع آمریکا در واکنش به انتشار نامه گفت که هیچ یک از خدمه ناو روزولت به طور جدی بیمار نیستند و هنوز لحظه انتقال خدمه به خارج از این ناو فرا نرسیده است.

اسپر در مصاحبه ای که با شبکه خبری آمریکایی سی بی اس انجام داده گفت که به جای انتقال خدمه به خارج از ناو روزولت، وزارت دفاع شماری پزشک و کادر درمانی به همراه ماسک و دستگاه های تنفسی برای این ناو ارسال کرده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 2 خرداد 1399 بروزرسانی: 2 خرداد 1399 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 23130

به "خبرنگاران فرمانده ناو روزولت بدلیل افشای ابتلای ملوانان به کرونا برکنار شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران فرمانده ناو روزولت بدلیل افشای ابتلای ملوانان به کرونا برکنار شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید