خبرنگاران معاون وزیر بهداشت: مرحله سوم غربالگری سراسری به زودی اجرا می گردد

به گزارش بلاگ پو، تبریز - خبرنگاران - معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: مرحله سوم طرح غربالگری سراسری به زودی در کشور شروع می گردد.

خبرنگاران معاون وزیر بهداشت: مرحله سوم غربالگری سراسری به زودی اجرا می گردد

به گزارش بلاگ پو، علیرضا رییسی روز شنبه در حاشیه افتتاح سه طرح درمانی و بهداشتی در ملکان آذربایجان شرقی در جمع بلاگ پو اضافه نمود: در مرحله اول اجرای این طرح 87 درصد و در مرحله دوم 42 درصد مردم در سراسر کشور غربالگری شدند.

وی اضافه نمود: به طور قطع حداقل یک سال طول می کشد تا واکسن و یا داروی موثری برای درمان کرونا پیدا گردد و امکان تهیه آن برای همه مردم مقدور باشد از این رو باید تا آن موقع زندگی مسالمت آمیز با این ویروس را یاد بگیریم.

رییسی اضافه نمود: خوشبختانه سیر شیوع کرونا تا حدودی در استان های غربی از جمله آذربایجان های شرقی، آذربایجان غربی و کرمانشاه کنترل شده و در سایر مناطق کشور نیز این سیر نزولی شده است.

وی تاکید نمود: مردم باید تا قطع شیوع این ویروس دستورالعمل های بهداشتی را رعایت نمایند.

وی با بیان اینکه 82 درصد از فوت شدگان کرونایی در کشور را بیماران دارای بیماری های خاص تشکیل می دهند گفت: میزان مرگ و میر ناشی از کرونا در کشورهای مختلف 15 درصد و در ایران 12 درصد است.

رییسی پیروزیت های کشورمان در کنترل بیماری کرونا را مدیون تلاش های کادر درمان و هم گرایی و همکاری مردم و سازمان های دولتی دانست و توضیح داد: پزشکان و کادر درمان کشور یکبار دیگر ثابت کردند که همچون دوران دفاع مقدس آماده حضور در خط مقدم تامین سلامت هموطنان خود هستند و خوشبختانه ایثارگرانه و فداکارانه و با علم و آگاهی در این عرصه نیز تلاش و تلاش کردند و بعضی ها نیز جان خود را در راه تامین سلامت مردم از دست دادند و شهید شدند.

وی اضافه نمود: علیرغم وجود آن همه امکانات در کشورهای اروپایی کشور ما در این عرصه پیروز تر از آنها عمل کرد و با اینکه در اروپا به ازای هر یک هزار نفر جمعیت 6.6 درصد تخت بیمارستانی و کشورمان 1.1 درصد است ولی همه دیدند که در کشور ما حتی یک نفر هم بدون تخت بیمارستانی نماند ولی در کشورهای اروپایی بیماران کرونایی را در راهروهای بیمارستان ها بستریکردند و در این بیماری و مسابقه در جهان از همه جلوتری افتادیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود میزان استفاده از ماسک در اجتماعات را 72 درصد و در ادرات دولتی 83 درصد عنوان و بار دیگر بر رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی تاکید نمود.

مرکز درمانی لیلان و 2 مرکز درمانی در ملکان با مجموع زیربنای چهار هزار و 250 متر مربع و 24 میلیارد تومان هزینه کرد امروز شنبه با حضور معاون وزیر بهداشت بهره برداری شد.

منبع: ایرنا
انتشار: 7 مهر 1399 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 31625

به "خبرنگاران معاون وزیر بهداشت: مرحله سوم غربالگری سراسری به زودی اجرا می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران معاون وزیر بهداشت: مرحله سوم غربالگری سراسری به زودی اجرا می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید