خبرنگاران یونهاپ: ارتش کره شمالی فعالیتش را بعداز یک ماه توقف از سرگرفت

به گزارش بلاگ پو، پکن- خبرنگاران- خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی ادعا کرد که ارتش کره شمالی به توقف 30 روز فعالیت هایش به دلیل شیوع ویروس کرونا سرانجام داد و بار دیگر فعالیت هایش را از سرگرفت.

خبرنگاران یونهاپ: ارتش کره شمالی فعالیتش را بعداز یک ماه توقف از سرگرفت

این گزارش خاطر نشان نموده است که ارتش کره شمالی برای مقابله با ویروس کرونا، یک ماه فعالیت هایش را متوقف نموده بود.

یونهاپ می نویسد اطلاعات زیادی در این باره در دست نیست اما ارتش این کشور در یک ماه گذشته خود را کاملا برای پیشگیری از کرونا محصور نموده بود.

یونهاپ توضیح داد که ارتش کره شمالی پس از یک دوره قرنطینه و قفل شدن فعالیت هایش بار دیگر تمرینات معمول را از سرگرفته است.

ژنرال رابرت آبرامز فرمانده نیروهای آمریکا در کره جنوبی می گوید: هواپیماهای ارتش کره شمالی هم برای نزدیک به 24 روز پروازها را متوقف نموده بودند اما بار دیگر پروازها را از سرگرفته است.

وی اضافه کرد: کره شمالی کشور بسته ای است مدعی است هیچ موردی از شیوع کرونا نداشته است اما ما اینطور تصور نمی کنیم و مواردی هست که البته اعلام نشده است.

این ژنرال آمریکایی تاکید نمود در 30 روز گذشته ارتش کره شمالی فعالیت هایش را به حالت تعطیل دراورده بود ولی در روزهای اخیر تمرینات خود را آغاز نموده است.

مقام آمریکایی درباره قفل شدن ارتش و زمان قرنطینه اعلام نظر نکرد اما کره شمالی در ماه جاری میلادی دست به پرتاب هایی زد که نشان از فعالیت معمول نظامیان این کشور دارد.

همزمان اعلام شده است که کره جنوبی و آمریکا هنوز درخصوص تقسیم هزینه های استقرار 28 هزار و 500 نظامی آمریکایی در کره جنوبی به توافق نرسیده اند.

ارتش آمریکا ممکن است ماه آینده میلادی دست به کاهش نزدیک به 9 هزار نفر از نیروهایش در کره بزند تا بتواند بخشی از هزینه هایش را کاهش دهد اما هنوز پنتاگون عملا در این باره تصمیم گیری ننموده است.

قرار است یک هفته دیگر مقام های دو کشور در لس آنجلس در این باره نشستی برگزار نمایند.

wonder-hanger.ir: واندر هنگر | مجله معرفی کالاها و خدمات و تولید داخلی

10az10.ir: مجله سرگرمی، مجله گردشگری، موفقیت، پزشکی، سلامت، مد و لباس

منبع: ایرنا
انتشار: 14 مهر 1400 بروزرسانی: 14 مهر 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 21998

به "خبرنگاران یونهاپ: ارتش کره شمالی فعالیتش را بعداز یک ماه توقف از سرگرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران یونهاپ: ارتش کره شمالی فعالیتش را بعداز یک ماه توقف از سرگرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید