خبر مهم برای سهامداران فولاد

به گزارش بلاگ پو، شرکت فولاد مبارکه امسال معادل 15 درصد رشد درآمد برای شرکت پیش بینی کرده است، این در حالی است که در سال گذشته فروش فولاد مبارکه به بیش از هفت میلیون تن افزایش یافت و میزان صادرات این شرکت به یک میلیون و 100 هزار تن رسید.

خبر مهم برای سهامداران فولاد

حمیدرضا عظیمیان، مدیرعامل فولاد مبارکه در ابتدای سال 99 از افزایش هشت درصدی تولید گندله، افزایش 25 درصدی آهن اسفنجی، افزایش سه درصدی تولید فولاد خام و همچنین از برنامه افزایش 36 درصدی صادرات این شرکت در سال جهش تولید خبر داده بود، اکنون در گفتگو با دنیای اقتصاد در تشریح عملکرد شش ماهه سال جاری گفت: این شرکت توانست در نیمه نخست سال جاری این میزان رشد را محقق کند.

وی شرح داد: در شش ماه نخست سال جاری برنامه موردنظر در فولاد مبارکه تحقق یافته و حتی حدود 15 تا 20 درصد در زمینه فروش و 5 درصد در زمینه تولید رشد داشتیم. در مدت یادشده، 3 میلیون و 809 هزار تن گندله، 3 میلیون و 893 هزار تن آهن اسفنجی، 3 میلیون و 590 هزار تن تختال، 2 میلیون و 714 هزار تن کلاف گرم و 816 هزار و 300 تن ورق سرد در فولاد مبارکه تولید شده است. در نیمه نخست سال جاری بالغ بر 3 میلیون تن تولید ورق داشتیم که با برنامه ریزی های اجرا شده این میزان تا انتها سال جاری به 6/ 6 میلیون تن خواهد رسید.

عظیمیان اضافه کرد: همچنین در این مدت، در زمینه تختال، محصولات گرم و محصولات سرد و پوشش دار نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ترتیب از رشد 372، 31 و 59 درصدی برخوردار بودیم.

وی در پاسخ به این سوال که برای نیمه دوم سال جاری چه برنامه ای برای فروش در نظر گرفته اید؟ عنوان کرد: در نیمه دوم سال جاری درصورتی که با قطعی گاز و آب روبرو نشویم و همچنین با تامین به موقع مواد اولیه می توان طبق برنامه و اهداف شرکت تولید کرد. البته در بخش صادرات به دلیل اینکه تاکید وزارت صمت بر تامین هر چه بیشتر نیاز داخل است، از برنامه عقب هستیم که امیدواریم با هماهنگی اجرا شده در نیمه دوم سال جاری بخشی از عقب افتادگی صادرات جبران شود.

آخرین اخبار درباره بازار سهام را در صفحه اختصاصی بورس بلاگ پو دنبال کنید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 21 آبان 1399 بروزرسانی: 21 آبان 1399 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 35243

به "خبر مهم برای سهامداران فولاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر مهم برای سهامداران فولاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید