خسارت بی سابقه کرونا به لیگ کشورهای شرقی آسیا، کرونا آسیبی به منابع اقتصادی AFC وارد نمی کند

به گزارش بلاگ پو، شیوع بیماری کرونا در شرق آسیا خسارات اقتصادی گسترده ای به لیگ کشورهای چین ، ژاپن و کره جنوبی وارد نموده است.

خسارت بی سابقه کرونا به لیگ کشورهای شرقی آسیا، کرونا آسیبی به منابع اقتصادی AFC وارد نمی کند

به گزارش خبرنگاران، شیوع بیماری کرونا در شرق آسیا خسارات مالی گسترده ای خصوصاً در کشورهای چین، ژاپن و کره جنوبی داشته است، اما به منابع مالی کنفدراسیون فوتبال آسیا آسیبی وارد نمی کند.

بر اساس گزارش منتشرشده در روزنامه الاتحاد امارات خسارات کرونا در لیگ های کشورهای شرق آسیا بی سابقه بوده و سرمایه گذاری گسترده در لیگ چین را تحت تأثیر قرار داده است.

براساس برآوردهای اولیه خسارات مالی واردشده به بخش های اسپانسرینگ و حق پخش در این کشورها بیش از 900 میلیون دلار تخمین زده می گردد و البته همچنان رو به افزایش است. طبق آمار رسمی در پرونده حرفه ای سازی باشگاه ها هزینه های جاری یک فصل فوتبال لیگ چین بیش از پنج میلیارد دلار، لیگ ژاپن سه میلیارد دلار و کره جنوبی 2.3 میلیارد دلار است. ادامه تعویق بازی ها در این سه کشور همچنان میزان خسارت ها را افزایش می دهد و البته در کشورهای استرالیا ، تایلند و مالزی هم ضرر قابل توجهی به حامیان مالی وارد نموده است.

شرکت های تبلیغاتی، حامیان مالی و حق پخش تلویزیونی بیشترین زیان را در این بخش متحمل شده اند. در همین حال روزنامه الاتحاد امارات می نویسد زیان های واردشده به لیگ های شرق آسیا هیچ تأثیری بر شرایط مالی کنفدراسیون فوتبال آسیا نداشته و AFC در این شرایط برنده اصلی بوده است.

طبق این گزارش قرارداد مالی جدید AFC در سال گذشته به امضا رسیده و کنفدراسیون کلیه درآمدهای خودش را دریافت نموده است. به همین دلیل AFC در موقعیت تثبیت شده مالی قرار گرفته است و شرایط ویژه ایجادشده حتی تأخیر مسابقات لیگ قهرمانان آسیا هیچ خسارتی به کنفدراسیون وارد نمی کند.

داتو ویندسور جان، دبیرکل کنفدراسیون فوتبال آسیا در این خصوص می گوید: موقعیت مالی کنفدراسیون بسیار خوب و مستحکم است. هیچ خسارت و زیان مالی به AFC وارد نشده و با درمان ویروس کرونا و عبور از این شرایط شرایط موقت فعلی نیز به خاتمه می رسد.

وی همچنین افزود: AFC از نظر شرایط مالی قدرتمند است و روش های ویژه ای برای عبور از شرایط سخت داریم. ما در حال آنالیز گزینه های مختلف پیرامون ادامه برگزاری مسابقات هستیم.

abanhome.com: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 21819

به "خسارت بی سابقه کرونا به لیگ کشورهای شرقی آسیا، کرونا آسیبی به منابع اقتصادی AFC وارد نمی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خسارت بی سابقه کرونا به لیگ کشورهای شرقی آسیا، کرونا آسیبی به منابع اقتصادی AFC وارد نمی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید