دانشگاه امیرکبیر هنوز سامانه نشریات ندارد ، جلسات کمیته ناظر بر نشریات دانشگاه یک سال است برگزار نشده

به گزارش بلاگ پو، فعال نشریات دانشگاه امیرکبیر گفت: دانشگاه امیرکبیر در یک سالی که گذشت کمک چندانی در زمینه نشریات دانشجویی نداشت؛ چه در بحث مسائل مالی و چه پشتیبانی و سازو کار های تشویقی و تنبیهی.

دانشگاه امیرکبیر هنوز سامانه نشریات ندارد ، جلسات کمیته ناظر بر نشریات دانشگاه یک سال است برگزار نشده

سبحان فلاح، فعال نشریات دانشگاه امیرکبیر در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرنگاران، پیرامون انفاقاتی که در زمینه نشریات در یک سال گذشته درباره نشریات در دانشگاه امیرکبیر رخ داده است، گفت: دانشگاه امیرکبیر در یک سالی که گذشت کمک چندانی در زمینه نشریات دانشجویی نداشت؛ چه در بحث مسائل مالی و چه پشتیبانی و سازو کار های تشویقی و تنبیهی، به طوریکه می توان گفت که هیچ برنامه ای نداشتند.

وی ادامه داد: ما در واکنش به این سهل انگاری ها نامه زدیم به رئیس و مسئولین دانشگاه که ترتیب اثر داده نشد و نادیده انگاشته شد و معاون فرهنگی و مسئولین دانشگاه در واکنش به آن به ما گفتند که این چه نامه ای است که می زنید و ما را تهدید می کنید و اصلا هرکار می خواهید بکنید و صراحتا به ما گفتند که الان عصر نشریات تمام شده و دیگر چه کسی نشریه می خواند؟

فلاح پیرامون جلسات نشریات هیئت نظارت بر نشریات دانشجویی گفت: از ابتدای سال 98 سه یا چهار جلسه با شورای فرهنگی دانشگاه برگزار شد. متاسفانه جلسات کمیته ناظر بر نشریات تقریبا تشکیل نمی شد و چه برسد به اینکه بخواهند سازو کاری برای نشریات در نظر بگیرند. در دانشگاه امیرکبیر بخصوص سالی که گذشت نشریات مظلوم واقع شده اند و دانشگاه هنوز هم 50 درصد هزینه چاپ را بر عهده می گیرد آن هم سیاه و سفید نه رنگی و در جواب اینکه می گوییم بودجه برای چاپ نداریم، می گویند خب بروید نشریاتتان را بفروشید که این موضوع عملا امکان پذیر نیست.

این فعال نشریاتی افزود: دانشگاه امیرکبیر بر خلاف دیگر دانشگاه ها هیچ جشنواره نشریاتی نداشته است و حتی هیچ سامانه ای هم نداشته و ندارد. برای نشریات دانشگاه، از طرفی کارگاه های نشریات که موظف است هر نشریه ای دوبار در ترم برگزار کند در دانشگاه ما برگزار نشده و حتی سامانه ای برای نشریات در نظر گرفته نشده است. اخیرا کانال تلگرامی تاسیس کرده اند که تعداد اعضای آن به زیر 50 نفر می رسد و ما حتی خبری از کمیته ناظر بر نشریات و جلسات آن که باید به صورت شفاف انجام شود، نداریم و نمی دانیم این جلسات کی برگزار شده یا نشده است.

وی گفت: در حالی که حدود بیست نشریه فعال داریم که به طور منظم منتشر می شوند و اعضای هیئت تحریریه قوی هم پشت این نشریات قرار دارند، اما شاهد این هستیم که هیچ حمایتی از این ها نمی شود و همینطور برخی از این نشریات به تعطیلی کشیده شده اند و وقتی به دانشگاه از این موضوع شکوه می کنیم، بهانه می آورند که معاونت فرهنگی تغییر کرده و معاونت فرهنگی جدید هنوز به کار مسلط نشده؛ در حالیکه این مشی دانشگاه است.

wonder-hanger.ir: واندر هنگر | مجله معرفی کالاها و خدمات و تولید داخلی

10az10.ir: مجله سرگرمی، مجله گردشگری، موفقیت، پزشکی، سلامت، مد و لباس

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 مهر 1400 بروزرسانی: 14 مهر 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 22967

به "دانشگاه امیرکبیر هنوز سامانه نشریات ندارد ، جلسات کمیته ناظر بر نشریات دانشگاه یک سال است برگزار نشده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشگاه امیرکبیر هنوز سامانه نشریات ندارد ، جلسات کمیته ناظر بر نشریات دانشگاه یک سال است برگزار نشده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید