داورزنی: تکلیف ضیایی و فرجی تا چهارشنبه معین می گردد، بنی تمیم مسئله ای برای نامزدی ریاست فدراسیون کشتی ندارد

به گزارش بلاگ پو، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان گفت: اگر تا روز چهارشنبه تکلیف روسای فدراسیون های والیبال و کاراته معین نگردد، برای این دو فدراسیون سرپرست انتخاب می گردد.

داورزنی: تکلیف ضیایی و فرجی تا چهارشنبه معین می گردد، بنی تمیم مسئله ای برای نامزدی ریاست فدراسیون کشتی ندارد

به گزارش خبرنگاران ، محمدرضا داورزنی در واکنش به صحبت های روز گذشته حمید بنی تمیم سرپرست فدراسیون کشتی مبنی بر اینکه روسای بازنشسته هیئت های کشتی مسئله ای برای ادامه کار ندارند، گفت: با توجه به بحث هایی که در اساسنامه فدراسیون ها مطرح بود، از یکی دو سال قبل سازمان بازرسی به استناد تبصره ای در ماده 15 اساسنامه فدراسیون های ورزشی این بحث را داشت که تمام قوانینی که در فدراسیون ها انجام می گردد، برای هیئت ها نیز قابل اجرا است.

وی اضافه کرد: حتی درخصوص اینکه یک نفر در هر جایی شاغل و مشمول هست، این شغل حساب می گردد و ممنوعیت دو شغله بودن را شامل می گردد. ما جلسات متعددی با سازمان بازرسی داشتیم و قرار شد در اساسنامه جدید این مسئله برای هیئت های استانی حل گردد تا در مراکز استان ها و شهرستان ها این موضوع به مرحله اجرا درنیاید. ما اعتقاد داریم اگر ریاست هیئت های استانی تبدیل به شغل گردد، بار سنگین مالی برای دولت به همراه دارد و این امکان پذیر نیست که هیئت های استانی را تبدیل به شغل کنیم.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: پس از بحثی که درباره بازنشسته های بخش های دولتی مطرح شد و به دلیل آنکه فدراسیون ها نهادهای عمومی غیر دولتی هستند و این قانون برای شان مشمولیت پیدا نموده، با این مشکل روبرو شدیم که مجموعه دوستانی که در فدراسیون ها فعالیت می نمایند، چون به عنوان مسئول کار می نمایند، مشمول این قانون می شدند و باید می رفتند. در واقع تا 15 آذر نباید هیچ بازنشسته ای در فدراسیون ها بماند. از طرف دیگر نیز نامه ای از سازمان بازرسی به وزارت ورزش ابلاغ شد که به استناد همان نامه، قانون باید در استان ها هم رعایت گردد و آنها نباید از بازنشسته ها استفاده نمایند.

داورزنی مطرح کرد: در سوی دیگر رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس سوالی را در این باره از دیوان محاسبات پرسید که پاسخ داده شد که با توجه به ماهیت کار هیئت های استانی، حضور بازنشستگان در این هیئت ها منع قانونی ندارد. در واقع در اساسنامه فدراسیون ها این مشمولیت قانونی در هیئت ها هست، اما دیوان محاسبات می گوید که هیئت ها شامل می شوند. به هر حال قرار است درخصوص این اختلاف نظر نشستی را داشته باشیم تا مشکل رفع گردد. وزارت ورزش خواستار استفاده از همه ظرفیت ورزش کشور است، به ویژه افرادی که در هیئت ها به صورت افتخاری کار می نمایند. در مجموع اینکه باید این اختلاف نظر را رفع کنیم.

وی در ادامه این گفت وگو با رادیو ورزش درباره شرایط هیئت های کشتی گفت: الان در هیئت های کشتی هم سرپرست و هم بازنشسته داریم، بر همین اساس نیز به بنی تمیم گفتیم که تکلیف سرپرستی هیئت ها را تعیین کندتا بتوانند در مجمع انتخاباتی فدراسیون رای بدهند. با توجه به نامه ای که 10 آذر از طرف دیوان محاسبات صادر شده، به بنی تمیم گفتیم اول تکلیف سرپرست ها تعیین کند و تا چند روز دیگر نیز پس از جلسه ای که داریم، تکلیف بازنشسته ها اعلام خواهد شد. کوشش ما این است که مجمع فدراسیون کشتی در کوتاهترین زمان تشکیل گردد. ما همان حمایتی که قبلاً از کشتی وجود داشت را ادامه می دهیم و به سرپرست فدراسیون گفته ایم که ضمن اجرای برنامه های جاری، مقدمات برگزاری مجمع را نیز فراهم کند.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان درخصوص تعیین نشدن تکلیف روسای فدراسیون های والیبال و کاراته گفت: تا انتها هفته جاری تکلیف ضیایی و فرجی تعیین می گردد. آنها اگر به استناد قانون می توانند بمانند، باید گواهی لازم را از نهادهای مربوطه بگیرند و اگر تا چهارشنبه نتوانند، برای این دو فدراسیون سرپرست تعیین می گردد. همچنین مجمع و هیئت مدیره دو باشگاه پرسپولیس و استقلال هم باید تکلیف بازنشسته های خود را تعیین نمایند.

داورزنی در انتها درباره حضور یا عدم حضور سرپرست های فدراسیون در انتخابات گفت: قرار بر این شده که سرپرست ها در انتخابات شرکت ننمایند تا انتخابات بی طرفانه باشد. البته بنی تمیم به عنوان سرپرست فدراسیون کشتی می تواند شرکت کند. حضور سرپرستان فدراسیون ها در انتخابات منع قانونی ندارد، اما با توجه به بحث های مختلف، ما نفراتی را برای برخی فدراسیون ها انتخاب کردیم که فقط مجمع را برگزار نمایند و این تفاهم را داشته ایم که نامزد نشوند.

dorezamin.com: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

chinaro.ir: چین: سفر به کشور پهناور و باستانی، پکن، شانگهای ،گوانجو و هانگزو

asiaro.ir: آسیا رو: سفر به آسیا، جنوب شرقی آسیا، آسای مرکزی و خاورمیانه

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 14 مهر 1400 بروزرسانی: 14 مهر 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 3206

به "داورزنی: تکلیف ضیایی و فرجی تا چهارشنبه معین می گردد، بنی تمیم مسئله ای برای نامزدی ریاست فدراسیون کشتی ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داورزنی: تکلیف ضیایی و فرجی تا چهارشنبه معین می گردد، بنی تمیم مسئله ای برای نامزدی ریاست فدراسیون کشتی ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید