در ایران به ازای هر25 نفر یک واحد صنفی وجود دارد

به گزارش بلاگ پو، تهران (پانا) - رئیس سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان می گوید در دنیا به ازای هر دویست نفر یک واحد صنفی وجود دارد و در ایران به ازای هر بیست و پنج نفر یک واحد صنفی وجود دارد و اگر شبکه توزیع اصلاح شود و به صورت آنلاین جا بیفتد، مسائل به حداقل می رسد و پیشرفت ما چشمگیر خواهد بود.

در ایران به ازای هر25 نفر یک واحد صنفی وجود دارد

به گزارش روابط عمومی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان ؛ بدلیل شرایط کرونایی جامعه و ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی در جلوگیری از شیوع این بیماری و عدم برگزاری همایش روز ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان در اسفندماه سال نود و هشت ، عباس تابش معاون وزیر صمت و رییس سازمان حمایت در یک اقدام و ابتکار جدید برخلاف سنت هرساله با هدف ترویج فرهنگ احترام به حقوق مصرف کنندگان از سوی شرکت های اقتصادی و تقدیر از زحمات شرکت هایی که پیروز به کسب نشان حمایت از حقوق مصرف کنندگان شده بودند؛ با حضور در تعدادی از این بنگاهها با اهداء تندیس ملی رعایت حقوق مصرف کنندگان از آنان تجلیل بعمل آورد.

در این دیدارها آقای تابش ابراز امیدواری نمود با توجه به حساسیت های سال نود و نه و انتظارات عمومی از خدمات بهتر و فراگیر تر این شرکتها در ارائه خدمات مطلوب، واحدهای مذکور قادر باشند مطابق با انتظارات جامعه با برنامه ریزی های مناسب تر و رعایت الزامات حقوق مصرف کنندگان در سال جاری به پیروزیتهای چشم گیرتری در ارائه خدمت به مصرف کنندگان نائل شوند.

رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان ؛ توضیح داد : بدیهی است با اعطای این تندیس ارزشمند که حاصل ارزیابی و سنجش عملکرد یکساله منتهی به سال نود و هشت، بنگاه اقتصادی توسط دستگاهها و نهادهای مختلف نظارتی و اجرایی مرتبط از جمله سازمان حمایت، سازمان ملی استاندارد ایران، انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان، بانک مرکزی، وزارت اقتصادی و دارایی، جهاد کشاورزی، تعزیرات حکومتی، وزارت صمت، برنامه و بودجه و سایر نهادهای ذیربط می باشد سطح توقعات و انتظارات عمومی جامعه از این شرکتها بعنوان یک شرکت های اقتصادی حامی حقوق مصرف کنندگان بسیار بالاتر از سال گذشته خواهد شد، لذا انتظار می رود این بنگاهها با برنامه ریزی های دقیق و مناسب برای توسعه و ترویج فرهنگ احترام به حقوق مصرف کنندگان اقدامات و برنامه های بیشتری از خود نشان داده و همواره بعنوان نمادی از پیشگامان این موضوع در بین شرکت های هم صنف خود و مردم تلقی شوند.

وی در ادامه یادآور شد ؛ که بقا و استمرار فرایند پیروزیت بیشتر یک بنگاه اقتصادی ارتباط نزدیکی با خواست و نیاز مصرف کننده دارد که این موضوع در قانون حمایت از حقوق مصرف کننده تبلور یافته و باید توسط شرکت های اقتصادی این امر به عینیت ملموس جامعه تبدیل شود.

در این آیین تجلیل که اعضای شورای سیاستگزاری و اجرایی همایش ، دکتر عباس تابش معاون وزیر صمت و رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان را همراهی می کردند گروه شرکت های طرفه نگار نیز از جمله شرکتهای بودند که به عنوان واحدهای برگزیده مورد تقدیر قرار گرفتند.

در روز سه شنبه بیست و پنجم آذرماه معاونت محترم وزیر صمت و ریاست سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان دکتر عباس تابش و هیات همراه که شامل اعضای هیات مدیره این سازمان و معاونت کالاهای مصرفی، معاونت بازرسی و رسیدگی به تخلفات و مدیرکل نظارت بر شبکه های توزیعی و اقتصادی، مدیر کل دفتر هماهنگی امور استانها و نظارت بر تشکلها و سرپرست روابط عمومی سازمان، ریاست شورای سیاست گذاری انجمن حقوق مصر کنندگان، نماینده سازمان استاندارد با حضور در دفتر مرکزی هولدینگ طرفه نگار و با حضور دکتر شهرام شکوری، مدیرعامل هلدینگ طرفه نگار، مدیران عالیرتبه و اعضای هیات مدیره طرفه نگار با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی مراسم اهدای تندیس را برگزار کردند.

دکتر شهرام شکوری ضمن خیر مقدم به ریاست محترم سازمان حمایت ها و هیات همراه بدعت حضور ایشان را فصلی نو در اقدامات اخیر این سازمان برشمردند و با تشریح شرایط خاص اقتصادی که در آن واقع شدیم و تمامی سختی های حاکم که سه حوزه صنعت، معدن و تجارت را تحت الشعاع قرار داده این حضور را باعث دلگرمی و خوشحالی مدیران و پرسنل این عرصه ها و مجموعه ها دانستند، در ادامه ایشان با بیان اینکه شرایط نوینی بعد از همه گیری ویروس کووید نوزده و بیماری کرونا در نوع کسب و کار و تامین نیاز مصرف کنندگان کالا و دریافت کنندگان خدمات در سراسردنیا شکل گرفته به ارائه توضیحاتی در خصوص اضافه نمودن سرویس جدید آنلاین به مشتریان نرم افزار هلو در چارچوب پلتفرم مای هلو پرداختند که امکان تامین تمامی مایحتاج آحاد جامعه، مجموعه های اقتصادی، اصناف و نیازهای آموزشی در حوزه های خرده فروشی و عمده فروشی و ایجاد سایت برای اصناف مختلف توضیحاتی ارائه نمودند همچنین در این مراسم ایشان اشاره ای به ارائه خدمات نوین نرم افزاری و مکانیزه نمودن اصناف و ارائه راه چاره نرم افزاری برای دویست و پنجاه صنف مختلف را نیز از دستاورد های خطیر مجموعه طرفه نگار برشمردند و حضور ریاست سازمان را آغازی مبارک برای طرح و ایجاد زیر ساخت ارائه خدمات پشتیبانی از شانزده ساعت در هر روز به بیست و چهار ساعت و شبانه روزی در تمامی ایام سال برشمردند .

در ادامه این مراسم دکتر مجید ارغنده پور، دبیر شورای سیاستگذاری و اجرایی سازمان حمایت ها روز ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان با اشاره به اینکه مجموعه طرفه نگار یکی از شرکت های برگزیده طی این ادوار است که در مباحث ارزیابی و حمایت از ذینفعان مشارکت داشته و جزو شرکت های پیشتاز در فعالیت های مربوط به مکانیزه نمودن اصناف بوده است گفت: امروز نیز مجموعه طرفه نگار در حوزه کمک به فعالیت های استارت آپی و نوپا قدم گذاشته و سازمان مدیریت کارآفرینی و نوآوری طرفه نگار را نیز ایجاد کرده است و عنوان داشتند که این شرکت سال هشتاد و هفت اولین گواهینامه را دریافت کرده و تا کنون در تمامی ادوار ارزیابی پیروز بوده و همواره حضور مستمر داشته است. در سال نود تندیس نقره ای و از سال نود و یک به بعد تندیس طلایی گرفته است. مجموعه طرفه نگار در فعالیت های مربوط به امر مکانیزه نمودن اصناف و تولید نرم افزار پیشتاز هستند.

در ادامه دکتر اکبر تقوی مدیرکل نظارت بر شبکه های توزیعی و اقتصادی سازمان حمایت توضیح داد که مجموعه هلدینگ طرفه نگار که متشکل از پنج شرکت است به عنوان بزرگ ترین خانواده نرم افزاری کشور با بیش از هفتصد هزار کاربر و نزدیک به هفتصد عامل فروش و نمایندگی و دارنده چهل و پنج درصد سهم فروش نرم افزار کشور هست که به تولید محصولات و نیازمندیهای اصناف و محصولات تخصصی مربوطه می پردازد. شرکت طرفه نگار نهمین تندیس طلایی را از سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان دریافت کرده و امروز یازده امین دوره است که پیروز به گواهینامه و تندیس طلایی حمایت از حقوق مصرف کندگان را شده است همچنین عنوان داشتند که معروف ترین برند در اختیار شرکت طرفه نگار برند هلو هست که جدیدترین امکان آن در فضای کلود عرضه شده است.

سپس شهرام شکوری، مدیرعامل هلدینگ طرفه نگار گفت: ما جزو شرکت های دانش بنیان نرم افزاری هستیم که این موضوع کارمان را سخت تر کرده است؛ ما کالاهایی را تولید می کنیم که نرم افزار است و هرکسی می تواند برداشت و تصورات خودش را نسبت به آن داشته باشد و کسب رضایت مشتری در این حوزه امر دشواری است. بیشتر مشتریان ما سازوکار دسترسی به یک حسابدار برجسته یا مدیر آی تی حرفه ای را ندارند اما با این حال رضایت از هلو بالای نود و پنج درصد بوده است. بدون شک این تندیس انگیزه بسیار زیادی به ما می دهد و نشان می دهد که سازمان حمایت از مصرف کنندگان و بدنه مدیریتی و نظارتی کلان در کشور کار سخت همکاران ما را دیده و این ارزش را برای این گروه رو به تعالی قائل شده است.

رئیس سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان در ادامه با اشاره به اینکه احراز حقوق مصرف کننده کار دشواری است، گفت: امیدوارم ده سال پشت سر هم تندیس طلایی را بگیرید و سپس طبق سیاست های ما عضو شورای سیاستگذاری شوید. ما در شرایط کرونا نگران سه میلیون واحد صنفی سنتی بودیم. در دنیا به ازای هر دویست نفر یک واحد صنفی وجود دارد و در ایران به ازای هر بیست و پنج نفر یک واحد صنفی وجود دارد و اگر شبکه توزیع اصلاح شود و به صورت آنلاین جا بیفتد، مسائل به حداقل می رسد و پیشرفت ما چشمگیر خواهد بود.

شهرام شکوری در ادامه با اشاره به اینکه در کشور ما واحدهای صنفی کوچک زیادی هستند که نیازمند مکانیزه شدن و مدیریت کالاها در کشور هستند گفت: ما در قالب طرح موزاییکی دستکمک را تحت عنوان مای هلو برای صاحبان کسب و کار ایجاد کردیم تا در بستر آنلاین با هزینه کم بتوانند فروش آنلاین داشته باشند و در حال حاضر در این پلتفرم هشتاد و پنج هزار یوزر داریم.

abanhome.com: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را از ما بخواهید.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 3 آبان 1400 بروزرسانی: 3 آبان 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 39846

به "در ایران به ازای هر25 نفر یک واحد صنفی وجود دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در ایران به ازای هر25 نفر یک واحد صنفی وجود دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید