دوندگان سومین ابرماراتن بین المللی راه ابریشم ایران به گندم بریان رسیدند

به گزارش بلاگ پو، دوندگان سومین ابرماراتن بین المللی راه ابریشم ایران، سومین روز این مسابقه را از منطقه گندم بریان بیابان لوت شهداد در استان کرمان شروع کردند.

دوندگان سومین ابرماراتن بین المللی راه ابریشم ایران به گندم بریان رسیدند

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کرمان، غلامرضا فرخی مدیرکل میراث فرهنگی استان امروز چهارشنبه 11 مهر 97 در جمع خبرنگاران با ارائه گزارشی از دو روز نخست این مسابقات، اظهار کرد: در این ابرماراتن 35 دونده از شش کشور دنیا حضور دارند که 18 نفر از آن ها خارجی هستند.

فرخی با بیان اینکه در جریان این ابرماراتن، 11 نفر از دوندگان 150 کیلومتر را در نقاط مختلف بیابان لوت شهداد می دوند، توضیح داد: سایر شرکت کنندگان مسیری 250 کیلومتری را طی خواهند کرد.

او با اشاره به اینکه در اولین روز برگزاری سومین ابرماراتن بین المللی راه ابریشم ایران، دوندگان یک مسیر 32 کیلومتری را دویدند، اضافه نمود: این مسیر از محل اکوکمپ هواپیمایی ماهان آغاز شد و تا دره دلفین ها ادامه داشت.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با تاکید بر اینکه دوندگان در دومین روز این ابرماراتن، 38 کیلومتر را از دره دلفین ها تا گندم بریان و رود شور دویدند و شب را در گندم بریان سپری کردند، گفت: خوشبختانه تاکنون شرایط آب و هوایی برای ادامه کار مناسب بوده است.

فرخی اضافه نمود: تمام دوندگان صبح امروز (چهارشنبه) از گندم بریان تا کاروانسرای حوض نادر را که یک مسیر 40 کیلومتری است، خواهند دوید و از فردا (پنجشنبه) وارد مسیر نمک و ریگان یلان خواهند شد که در واقع سخت ترین بخش مسیر است.

او با تاکید بر این که تاکنون همه چیز به خوبی پیش رفته و یک تیم پزشکی حرفه ای همراه گروه است، اظهار کرد: سومین ابرماراتن بین المللی راه ابریشم ایران در روز یکشنبه 15 مهرماه به سرانجام خواهد رسید.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با بیان اینکه تاکنون دو دونده ایرانی به دلیل نداشتن تجهیزات مناسب از ادامه مسابقه انصرف داده اند، اضافه نمود: یک دونده ایتالیایی نیز که سال قبل هم در این دوره از مسابقات شرکت داشته،انصراف داده است.

فرخی با اشاره به اینکه تاکنون همه شرکت کنندگان از سطح برنامه ها رضایت کامل داشته اند، اعلام کرد: خوشبختانه در دو روز نخست این مسابقات، شرایط آب و هوایی بسیار خوب و بدون طوفان بوده و هوا هم به نسبت سال گذشته چندان گرم نیست.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

malayro.ir: مالزی: سفر به کشور زیبای مالزی و دیدار از شهرهای توسعه یافته کوالالامپور، پنانگ و لنکاوی

asiaro.ir: آسیا رو: سفر به آسیا، جنوب شرقی آسیا، آسای مرکزی و خاورمیانه

منبع: میراث آریا
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 2050

به "دوندگان سومین ابرماراتن بین المللی راه ابریشم ایران به گندم بریان رسیدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دوندگان سومین ابرماراتن بین المللی راه ابریشم ایران به گندم بریان رسیدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید