دیپلمات اسبق فرانسوی: تصمیم ایران در برجام، با دقت برنامه ریزی شده است

به گزارش بلاگ پو، سفیر اسبق فرانسه در ایران، تصمیم شورای امنیت ملی ایران در مورد برجام را برنامه ریزی شده خواند و گفت که ایران نمی خواهد در دام آمریکا بیفتد.

دیپلمات اسبق فرانسوی: تصمیم ایران در برجام، با دقت برنامه ریزی شده است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، فرانسوا نیکولو، سفیر فرانسه در ایران طی سال های 2001 تا 2005 واکنش ایران به خروج آمریکا از برجام را تصمیم برنامه ریزی شده خواند.

او چهارشنبه (18 اردیبهشت) در گفت وگو با خبرگزاری اسپوتنیک روسیه گفت که معتقدم که تصمیم امروز ایران، با هدف تشدید نبوده بلکه تصمیم برنامه ریزی شده است که با دقت در پاسخ به تحریم های فزاینده آمریکا علیه خود اتخاذ شده است.

سفیر اسبق فرانسه در تهران گفت که واکنش امروز ایران هشدار آمیز و در چارچوب دیپلماتیک و توافق وین بوده است؛ توافقی که بر امکان اتخاذ اقدامات جدید در صورت عدم پایبندی طرف های آن به تعهدات خود صحه می گذارد.

نیکولو در مورد ضرب الاجل 60 روز ایران به اروپا نیز گفت که طرف های اروپایی در وضعیت سختی قرار دارند؛ چرا که آن ها در سایه وجود تحریم های آمریکایی، نمی توانند به راحتی با ایران تعامل کنند.

این مقام سابق فرانسوی گفت که اروپایی ها به دنبال کار با مکانیزم هایی هستند که بتواند از تحریم های آمریکا علیه تعامل تجاری با ایران دوری کند.

او گفت که ایران به دنبال خروج از توافق هسته ای نیست و می داند که آمریکایی ها به دنبال این هستند که ایران را مجبور به خروج کنند. سفیر اسبق فرانسه در ایران در خاتمه این مصاحبه گفت که تهران نمی خواهد در دام آمریکایی ها بیفتد و بنابر این در توافق هسته ای باقی خواهد ماند.

ایران صبح چهارشنبه در سالروز خروج آمریکا از توافق هسته ای (18 اردیبهشت 97) گفت که در پاسخ به این خروج و عدم پایبندی های طرف های باقی مانده در توافق به تعهدات خود، از فروش مازاد اورانیوم غنی شده و آب سنگین خودداری خواهد کرد.

شورای امنیت ملی ایران همچنین گفت که اگر طی 60 روز آینده اروپایی ها به تعهدات خود عمل نکنند، غنای اروانیوم را از 3.67 بالا خواهد برد و مدرن سازی راکتور آب سنگین اراک را متوقف خواهد کرد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 13 شهریور 1400 بروزرسانی: 13 شهریور 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 6950

به "دیپلمات اسبق فرانسوی: تصمیم ایران در برجام، با دقت برنامه ریزی شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیپلمات اسبق فرانسوی: تصمیم ایران در برجام، با دقت برنامه ریزی شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید