رایزنی نخست وزیر انگلیس با رهبران اروپایی درباره توافق برگزیت

به گزارش بلاگ پو، یک رسانه خبری مشهور از گفتگوی نخست وزیر انگلیس با رهبران اروپایی تا انتها روز دوشنبه درباره توافق برگزیت خبر داده است.

رایزنی نخست وزیر انگلیس با رهبران اروپایی درباره توافق برگزیت

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس ارزان همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، ساندی تایمز نوشت: بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس میخواهد تا انتها روز دوشنبه با آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان، امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه و ژان کلود یونکر رئیس کمیسیون اروپا درباره توافق برگزیت صحبت نموده و از آنها بخواهد تا از این توافق حمایت کنند.

بر اساس این گزارش، یک منبع مطلع در این باره گفت: جانسون از رهبران اروپایی خواهد خواست تا از یک توافق جدید درباره برگزیت حمایت کنند یا با برگزیت بدون توافق تا 31 اکتبر موافقت کنند.

مهمترین اختلافات لندن و بروکسل برای دستیابی به توافق برگزیت، بر سر مرز ایرلند شاقتصادی و روابط گمرکی است.

مقام های ارشد امنیتی ظاهرا جانسون را متقاعد نموده اند که برگزیت بدون توافق موجب تشدید خطر ناشی از حملات افراط گرایان در ایرلند شاقتصادی خواهد شد. به همین دلیل جانسون ظاهرا ترجیح می دهد که در شرایط کنونی به دنبال دستیابی به یک توافق نهایی با اتحادیه اروپا باشد.

جانسون در تبادل نظر با یک کننده ارشد حزب محافظه کار گفته است: با هر یک از این خطرات و چالش ها می توانیم مقابله کنیم ولی این خطرات در مجموع یک چالش بزرگ برای بریتانیا خواهد بود و کسی دوست ندارد در این جهت حرکت کند.

یک منبع مطلع اتحادیه اروپا نیز گفت: احتمال دستیابی به توافق برگزیت در نشست پنجشنبه رهبران اروپایی در بروکسل، 50 به 50 خواهد بود.

جانسون حاضر به اظهار نظر در این باره نشده است که آیا ایرلند شاقتصادی پس از برگزیت در اتحادیه گمرکی اروپا باقی خواهد ماند یا نه.

کوربین: حزب کارگر از توافق برگزیت احتاقتصادی حمایت نخواهد نمود

رهبر حزب کارگر انگلیس نیز در اظهاراتی گفت: این حزب بعید است که از توافق احتاقتصادی بین بوریس جانسون و اتحادیه اروپا حمایت کند.

این خبر را اسکای نیوز اوایل امروز یکشنبه گزارش داده است. در حالی که کمتر از 3 هفته زمان به مهلت قانونی بریتانیا برای خروج از اتحادیه اروپا باقی مانده است، بزرگترین بحران سیاسی این کشور پس از جنگ جهانی دوم هنوز حل نشده است و نگرانی ها درباره برگزیت بدون توافق به شدت رو به افزایش است.

اتحادیه اروپا به بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس اعلام نموده است که اگر همچنان خواهان دستیابی به توافق بر سر برگزیت است، باید برای دادن امتیازات بیشتر و بزرگتر آماده گردد.

جانسون بارها وعده داده است که 31 اکتبر بریتانیا را با توافق یا بدون توافق از اتحادیه اروپا خارج خواهد نمود.

راهی طولانی برای دستیابی به توافق برگزیت در پیش است

یک منبع مطلع دفتر نخست وزیری انگلیس نیز روز شنبه گفت: بریتانیا هنوز یک راه طولانی برای دستیابی به توافق نهایی برگزیت با اتحادیه اروپا دارد و روزهای آینده بسیار مهم خواهد بود که آیا لندن قادر به دستیابی به این توافق خواهد بود یا نه.

مذاکرات بریتانیا و اتحادیه اروپا وارد مرحله بسیار فشرده ای شده است. باید دید آیا مقام های ارشد سیاسی دو طرف قادر به شکستن بن بست فعلی در مذاکرات خواهند بود یا نه.

اخبار مربوط به پیشرفت مذاکرات موجب بهبود اوضاع بازارهای اقتصادی در روز آدینه شد آن هم پس از دیدار نخست وزیر انگلیس با همتای ایرلندی اش.

ولی روز شنبه معاون حزب حاکم ایرلند شاقتصادی که نقش مهمی در مذاکرات برگزیت دارد، نگرانی خود را نسبت به پیشنهادات مطرح شده از سوی لندن اعلام نموده است. یک منبع مطلع نخست وزیری انگلیس نیز تاکید نموده است که بریتانیا آماده خروج از اتحادیه اروپا بدون دستیابی به توافق خواهد بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 29 مهر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 12049

به "رایزنی نخست وزیر انگلیس با رهبران اروپایی درباره توافق برگزیت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رایزنی نخست وزیر انگلیس با رهبران اروپایی درباره توافق برگزیت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید