رشد بهتر از حد انتظار منطقه یورو

در سه ماهه دوم سال، با کمک کاهش در منازعات تجاری رشد اقتصادی کشورهای اروپایی افزایش داشته است.

رشد بهتر از حد انتظار منطقه یورو

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، متوسط رشد اقتصادی 19 کشور عضو منطقه یورو به 0.4 درصد رسیده است که 0.1 درصد بیشتر از پیش بینی کارشناسان است . به دنبال ثبت این عملکرد، پیش بینی رشد اقتصادی منطقه یورو برای امسال از 2.1 درصد به 2.2 درصد افزایش پیدا نموده است .

این عملکرد بهتر از حد انتظار ممکن است به بانک مرکزی اروپا برای خاتمه دادن به سیاست های محرک خود اعتماد بیشتری دهد اما کماکان چشم انداز رشد اقتصادی این منطقه چندان واضح نیست . یکی از اصلی ترین دلایل ثبت این رشد، عملکرد بهتر از حد انتظار آلمان به عنوان بزرگ ترین اقتصاد اروپایی و دستیابی به رشد 0.5 درصدی بوده است .

برت کولین - کارشناس مسائل اقتصادی بانک ای ان جی گفت به دلیل نگرانی ها از وضعیت اقتصاد جهانی، به نظر می رسد سطح تولیدات محدود باقی بماند . او پیش بینی نموده است که رشد اقتصادی امسال منطقه یورو در مقایسه با سال قبل تغییر چندانی نداشته باشد .

هم چنین متوسط نرخ رشد اقتصادی بیست و هشت کشور عضو اتحادیه اروپا 0.4 درصد بوده است . بیشترین رشد اقتصادی در بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا مربوط به رومانی با 1.4 درصد بوده و پس از این کشور، اسلواکی و سوئد با رشد یک درصدی قرار دارند .

از طرف دیگر کمترین نرخ رشد اقتصادی در ایتالیا و فرانسه با 0.2 درصد به ثبت رسیده و پس از این کشورها، دانمارک و بلژیک با 0.3 درصد و انگلیس با 0.4 درصد قرار دارند .

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "رشد بهتر از حد انتظار منطقه یورو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد بهتر از حد انتظار منطقه یورو"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید