روحانی: جلسه خوبی با رئیس مجلس داشتیم و به نقاط مشترکی درباره بودجه رسیدیم

به گزارش بلاگ پو، رئیس جمهور با اشاره به جلسه با رئیس مجلس گفت: در بسیاری موارد، نظرات مشترک داشتیم و در بعضی موارد که مورد سوال بود به جمع بندی خوبی رسیدیم.

روحانی: جلسه خوبی با رئیس مجلس داشتیم و به نقاط مشترکی درباره بودجه رسیدیم

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری فارس، حجّت الاسلام حسن روحانی، رئیس جمهور صبح امروز (چهارشنبه 3 دی ماه) در جلسه هیأت دولت گفت: علی رغم فشارهایی که از ناحیه جنگ مالی و ویروس کرونا پیش رو داشتیم، بحمدلله حرکت های خوبی را در سایه حضور، ایثار و فداکاری مردم و خادمان مردم در دولت و قوای دیگر شاهد بوده ایم.

وی ادامه داد: یکی از نکات مهمی که این ایّام برای جامعه حائز اهمیت بود، بودجه 1400 بود که پیغام های بسیار مهمی برای اقتصاد سال آینده داشت و جامعه امروز در عمل این پیغام را دریافت نموده است. پیغام بودجه این است که سال آینده با سال جاری و سال های قبل متفاوت خواهد بود، هم از لحاظ سیاسی هم مالی و تحولاتی که در زمینه بودجه عمرانی خواهد بود، کاملاً این بودجه نشان می دهد شرایط چگونه است.

رئیس جمهور با بیان اینکه تغییر لایحه بودجه انتظارات مردم را نسبت به سال آینده به انتظاری مثبت تبدیل نموده، گفت: در هفته های اخیر هم تحول مثبت را در کشاورزی و خدمات و صنعت می بینیم و از لحاظ رشد مالی، شش ماهه اول ما مثبت بوده و تا سرانجام سال هم علی رغم همه مسائل مثبت خواهد بود و تورم هم اولین نقطه اثر خود را در آذر نشان داد که اولین حرکت در تورم نقطه به نقطه بوده و کاهش تورم ادامه خواهد داشت.

روحانی، با بیان اینکه جلسه با رئیس مجلس و بعضی نمایندگان مجلس درباره بودجه، جلسه خوبی بود، گفت: بحمدلله با مباحثی که دیروز داشتیم نظرات به هم نزدیک تر شد.

وی ادامه داد: اصول و چارچوب بودجه به گونه ای است که می تواند برای سال آینده هم دستگیری خوبی برای قشری داشته باشد که کم برخوردار هستند. یکی از ویژگی های بودجه این است که هم برای حقوق بگیران هم بازنشستگان و هم مستمری بگیران که تصریح شده حدود 25 درصد افزایش خواهند داشت هم برای همسان سازی و برای اقشاری که در جامعه باید برای مبارزه با فقر مطلق به آنها یاری گردد که رقم قابل ملاحظه ای پیش بینی شده است.

روحانی توضیح داد: در جلسه دیروز در بسیاری از موارد، نقطه نظرات مشترک داشتیم و در بعضی موارد که مورد سوال بود به جمع بندی خوبی رسیدیم که امیدواریم در کمیسیون تلفیق با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه، این بودجه را در زمان مناسب با تصمیم نمایندگان دریافت کنیم.

wonder-hanger.ir: واندر هنگر | مجله معرفی کالاها و خدمات و تولید داخلی

10az10.ir: مجله سرگرمی، مجله گردشگری، موفقیت، پزشکی، سلامت، مد و لباس

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 14 مهر 1400 بروزرسانی: 14 مهر 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 40112

به "روحانی: جلسه خوبی با رئیس مجلس داشتیم و به نقاط مشترکی درباره بودجه رسیدیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روحانی: جلسه خوبی با رئیس مجلس داشتیم و به نقاط مشترکی درباره بودجه رسیدیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید