روسیه: به حمایت از مادورو ادامه می دهیم

به گزارش بلاگ پو، معاون نخست وزیر روسیه که در کاراکاس به سر می برد بر حمایت مسکو از رئیس جمهور مشروع ونزوئلا تاکید نمود.

روسیه: به حمایت از مادورو ادامه می دهیم

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، یوری بوریسوف معاون نخست وزیر روسیه روز شنبه در کاراس بر حمایت مسکو از نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا تاکید نمود.

طارق العصامی معاون رئیس جمهور ونزوئلا نیز در دیدار با بوریسوف در کاراکاس از مسکو به خصوص به دلیل تسهیل انتقال نفت با وجود تحریم های آمریکا قدردانی کرد.

وی اضافه نمود:روابط روسیه و ونزوئلا در بهترین شرایط خود قرار داشته و ما نشان دادیم که در میان سختی ها می توانیم با یکدیگر به پیش رویم و این کار را با همکاری سیاسی و دیپلماتیکی کارآمد میان دو دولت و در برابر محاصره و تجاوز امپریالیسمی که روسیه نیز از آن رنج می برد انجام خواهیم داد.

بوریسوف با تکرار حمایت مسکو از مادورو گفت که افزایش تجارت دوجانبه نشان دهنده آن است که دولت نیکلاس مادورو مشروعیت دارد.

بر اساس اعلام خبرگزاری اینترفکس روسیه، بوریسوف قرار است با مادورو نیز دیداری داشته باشد.

آمریکا و گروهی از متحدان این کشور سوم بهمن ماه گذشته در اقدامی غیرقانونی خوان گوآیدو، رهبر شورای ملی ونزوئلا را به عنوان رئیس جمهور موقت به رسمیت شناخته و مادورو را که تنها چند ماه پیش از آن با رأی بالای مردم ونزوئلا مجددا به ریاست جمهوری انتخاب شده بود، غیرقانونی اعلام کردند.

واشنگتن تمامی کوشش های خود را به کار گرفته تا با تحمیل فشارهای مالی به دولت ونزوئلا، مادورو را وادار به کناره گیری از قدرت کند، اما تاکنون هیچ موفقیتی کسب نکرده است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 شهریور 1400 بروزرسانی: 13 شهریور 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 13079

به "روسیه: به حمایت از مادورو ادامه می دهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: به حمایت از مادورو ادامه می دهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید