سیلاب رودخانه خرم آباد تا غروب امروز به خیابان ها سرریز می نماید

به گزارش بلاگ پو، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای لرستان گفت: سیلاب رودخانه خرم آباد تا غروب امروز سه شنبه 6 اسفند به خیابان های اطراف و ساحل رودخانه سرریز می نماید.

سیلاب رودخانه خرم آباد تا غروب امروز به خیابان ها سرریز می نماید

جهت دریافت خدمات اجرای طراحی پشت بام سبز با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. روف گاردن و بام سبز با بهترین قیمت و بهترین کیفیت را از ما بخواهید.

به گزارش بلاگ پو به نقل از مهر، رضا میرزایی در گفت وگو با بلاگ پو با اشاره به فعالیت سامانه بارشی قوی در جو لرستان و بارش 39 میلی متر باران گفت: در حال حاضر همه رودخانه های استان به جز رودخانه خرم رود حالت عادی دارند.

وی ادامه داد: در حال حاضر دبی رودخانه خرم آباد به 180 مترمکعب در ثانیه رسیده است. پیش بینی می گردد حجم سیلاب این رودخانه تا غروب سه شنبه به خیابان های اطراف و ساحل سرریز کند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای لرستان با تاکید بر اینکه کانون بحران ما در بارندگی ها حوزه رودخانه کشکان به ویژه شهر پلدختر خواهد بود، اضافه نمود: در موج اول یک سیلاب و تا غروب سه شنبه دبی رودخانه کشکان به 2400 مترمکعب در ثانیه خواهد رسید.

میرزایی اظهار داشت: با توجه به اینکه دیواره های ساحلی تکمیل نیستند، از قسمت های ساخته نشده دیواره سیلاب وارد خیابان های ساحلی و بخشی غربی پلدختر می گردد؛ لذا از شهروندان تقاضا می کنیم تا فرصت باقی است خانه های خود را تخلیه نمایند.

وی تاکید نمود: قبل از سیلاب 12 فروردین تاب آوری رودخانه های ما بیشتر بود. در کشکان تاب آوری رودخانه 2800 مترمکعب در ثانیه بود اما امروز حداکثر تاب آوری رودخانه 2 هزار مترمکعب در ثانیه است و این سیلاب تهدید جدی برای شهر پلدختر و روستاهای معمولان است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای لرستان یادآور شد: در حوزه رودخانه تیره دورود، بخشی از سیلاب را در مخزن سد مروک می توانیم کنترل کنیم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 21 اسفند 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 19303

به "سیلاب رودخانه خرم آباد تا غروب امروز به خیابان ها سرریز می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیلاب رودخانه خرم آباد تا غروب امروز به خیابان ها سرریز می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید