شرایط انتخابات در 10فدراسیون، چند مجمع تا سرانجام سال برگزار می شود؟

به گزارش بلاگ پو، سیدمحمد شروین اسبقیان در مصاحبه با خبرنگاران ضمن اشاره به فدراسیون هایی که در نوبت برگزاری انتخابات هستند، تاکید کرد که در مورد زمان برگزاری مجمع انتخاباتی آنها و اینکه این مجامع سال جاری برگزار می شود یا به سال آینده موکول خواهد شد، هیچ قطعیتی وجود ندارد.

شرایط انتخابات در 10فدراسیون، چند مجمع تا سرانجام سال برگزار می شود؟

ثبت نام از کاندیداهای دوومیدانی به زودی

وی با یادآوری آغاز به کار ایرج عرب به عنوان سرپرست در فدراسیون دوومیدانی گفت: سعی ما این است در اولین فرصت زمان ثبت نام از کاندیداهای ریاست در این فدراسیون را مشخص کنیم تا بعد از آن دیگر مراحل لازم برای برگزاری انتخابات دوومیدانی دنبال شود و بتوانیم هر چه زودتر این انتخابات را به پایان برسانیم.

بررسی شرایط انتخابات در 9 فدراسیون دیگر

اسبقیان با یادآوری اینکه وزارت ورزش علاوه بر دوومیدانی و تا پایان سال جاری باید اقدامات لازم در مورد مشخص تکلیف مدیریتی 9 فدراسیون دیگر را هم انجام دهد، گفت: البته هر یک از این فدراسیون ها در پروسه انتخاباتی متفاوتی به سر می برند. برخی از آنها به زودی دوره چهار ساله ریاستشان تمام می شود و باید برای آنها سرپرست مشخص کرد. برخی در مرحله بررسی صلاحیت کاندیداها به سر می برند و برای هم هنوز زمان نام نویسی از کاندیدها مشخص نشده است.

ارسال پرونده کاندیداهای والیبال و ورزش های رزمی به مراجع ذی صلاح

مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون های ورزشی با اشاره به اینکه پروسه انتخابات در دو فدراسیون والیبال و ورزش های رزمی وارد بررسی صلاحیت کاندیداها توسط مراجع ذی صلاح شده است، شرح داد: پرونده دو سه نفر از کاندیداهای ریاست والیبال در کمیسیون تطبیق و به دلیل نداشتن شرایط مدیریتی لازم رد شد. پرونده سایر کاندیداها اما در اختیار مراجع ذی صلاح قرار گرفت تا تصمیم گیری در مورد صلاحیت آنها انجام شود.

پیشینه مدیریتی کاندیداها هم طراز با مدیرکل باشد

این مدیر ورزشی در پاسخ به پرسش مطرح در رابطه با پیشینه مدیریتی کاندیداها گفت: کاندیداهای ریاست در فدراسیون های ورزشی باید سابقه مدیریتی داشته باشند. در آئین نامه انتخابات به گونه ای تدبیر شده که کاندیداها محدود به داشتن پیشینه ورزشی و دولتی نشده باشند. اینکه مثلا فردی با تجربه مدیریتی در یک بخش خصوصی با تعداد نیروی بالا وارد انتخابات شود، منع نشده است. پیشینه مدیریتی کاندیداها باید هم طراز با مدیرکلی باشد.

تشکیل کمیسیون تطبیق برای کاندیداهای فدراسیون همگانی

اسبقیان در ادامه به فدارسیون همگانی که ثبت نام از کاندیداهای آنها اجرا شده است، اشاره و گفت: کمیسیون تطبیق برای بررسی شرایط مدیریتی این کاندیداها امروز دوشنبه برگزار می شود. بعد از مشخص شدن نتیجه پرونده کاندیداها در اختیار مراجع ذی صلاح قرار می گیرد.

انتخابات تنیس در راستا قانونمند

مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون های ورزشی در مورد فدراسیون تنیس که به تازگی برای آن سرپرست مشخص شده است نیز گفت: به زودی زمانی را برای نام نویسی از متقاضیان ریاست در این فدراسیون مشخص می کنیم تا این فدراسیون ها را هم در راستا قانونمند برای برگزاری مجمع انتخاباتی قرار دهیم.

پایان دوره ریاست در 5 فدراسیون

وی در ادامه به پنج فدراسیونی که دوره ریاست آنها طی ماه های آینده به پایان می رسد، اشاره کرد و گفت: پزشکی ورزشی (6 آبان ماه)، تنیس روی میز (16 آبان ماه)، موتورسواری و اتومبیلرانی (3 بهمن ماه)، ورزش های دانشگاهی (17 اسفندماه) و شطرنج (24 اسفندماه) فدراسیون هایی هستند که باید به ترتیب برای آنها مشخص سرپرست شود تا بعد از آن وارد مرحله انجام اقدامات برای برگزاری انتخاباتشان شویم.

پاسخ مبهم به تعداد مجامع انتخاباتی در ماه های آینده

اسبقیان در پاسخ به این پرسش که با توجه به شرایط 10 فدراسیون نام برده، تا پایان سال چند مجمع انتخاباتی خواهیم داشت؟ گفت: تلاش وزارت ورزش بر این است که هر چه سریعتر فرآیند ثبت نام کاندیدها، تشکیل کمیسیون تطبیق، بررسی پرونده در مراجمع ذی صلاح و برگزاری مجمع انتخاباتی انجام شود تا برای فدراسیون ها مشخص تکلیف شود.

این مدیر ورزشی گفت: با این حال نمی توان در مورد انتخابات فدراسیون ها زمان دقیقی را مشخص کرد. به هر حال در مورد پنج فدراسیونی که دوره مدیریتشان رو به اتمام است، به زمان لازم برای مهیا کردن اقدامات نیاز است. به خصوص که دوره برخی از آنها بهمن و اسفندماه تمام می شود و بعید است انتخاباتشان سال جاری برگزار شود. در هر صورت بدیهی است که باید بستر لازم برای انتخابات فراهم شود تا مجمع را برگزار کنیم.

انتخابات والیبال قطعا سال جاری برگزار می شود

محمدشروین اسبقیان تاکید کرد: البته انتخابات فدراسیون والیبال در هر شرایطی همین سال جاری برگزار می شود. تلاش می شود تا انتخابات فدراسیون هایی مانند ورزش های رزمی و همگانی که ثبت نام کاندیداهای آنها اجرا شده و تنیس و دوومیدانی را هم سال جاری به پایان برسانیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 آذر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 14011

به "شرایط انتخابات در 10فدراسیون، چند مجمع تا سرانجام سال برگزار می شود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط انتخابات در 10فدراسیون، چند مجمع تا سرانجام سال برگزار می شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید