توضیح وظایف و ترکیب اعضای کمیته صندوق های بیمه ای و بازنشستگی

به گزارش بلاگ پو، تهران (پانا) - معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش وپرورش، توضیح وظایف و ترکیب اعضای کمیته صندوق های بیمه ای و بازنشستگی را جهت اجرا به ادارات کل آموزش وپرورش استان ها ابلاغ کرد.

توضیح وظایف و ترکیب اعضای کمیته صندوق های بیمه ای و بازنشستگی

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع، در راستای اجرایی نمودن سیاست های وزارت آموزش وپرورش و ایجاد وحدت رویه، توضیح وظایف و ترکیب اعضای کمیته صندوق های بیمه ای و بازنشستگی شامل: وظایف، ترکیب کمیته، سیاست ها و اهداف تشکیل کمیته در استان ها را جهت اجرا، بهاداره کل آموزش وپرورش استان ها ابلاغ کرد.

بر اساس این بخشنامه؛ لازم است، تمامی مسائل و موارد مربوط به صندوق های بیمه ای و بازنشستگی پس از طرح در کمیته مذکور، موردآنالیز قرار گیرد و سپس با رعایت موارد زیر، ماهیانه از ادارات تابعه به دبیر کمیته اداره کل استان ها سپس از کمیته استان ها در سرانجام هر فصل به دبیر کمیته ستاد ارسال گردد.

در مقدمه این بخشنامه آمده است، با توجه به برداشت های متعدد سازمان تأمین اجتماعی به استناد ماده 50 از حساب وزارت آموزش وپرورش، استان ها و مناطق تابعه و احتمال تداوم چنین اقداماتی که موجبات بی انضباطی گسترده اقتصادی را فراهم می آورد. و نیز به سبب افزایش تعداد صدور آرای محاکم قضایی و دیوان عدالت اداری در مورد شکایات افراد و کارکنان آموزش وپرورش (به منظور ایجاد سوابق کاری) و همچنین صدور برخی از شیوه نامه ها و بخشنامه ها و با تصویب قوانین که منتج به ایجاد بدهی برای دستگاه و دولت می گردد، به ایجاد وحدت رویه در برخورد با موضوع مذکور با تشکیل کمیته ای متشکل از اعضای مؤثر و درگیر با صندوق های بیمه ای و بازنشستگی در سطح ستاد، اداره کل استان ها و ادارات تابعه گرفته تا با آنالیز وضع موجود و برداشتن گام های اجرایی و تقسیم کار بین حوزه های مختلف، به ریشه یابی موضوع پرداخته گردد، به گونه ای که با اجرای سیاست ها و اقدامات فوق، بتوان علاوه بر برخورد با مسائل و موارد جاری و روزمره، نظیر: مقابله با اجرائیه ها، طرح دفاعیه و با دعوا مستدل و مستند در هیأت بدوی و هیأت تجدیدنظر تأمین اجتماعی، محاکم قضایی و دیوان عدالت اداری و ... موجبات پیشگیری از تضییع حقوق دولت را فراهم آورند.

از اهداف این کمیته می توان به موارد زیر اشاره نمود؛ -هماهنگی در عملکرد ستاد، اداره کل آموزش و پرورش استان ها و ادارات تابعه در برخورد با مسائل صندوق های بیمه ای و بازنشستگی به منظور ایجاد وحدت رویه در کلیه استان ها، تبادل تجربیات ارزنده بین مناطق، استان ها و ستاد؛ دفاع از حقوق آموزش وپرورش ضمن رعایت حقوق صندوق های بیمه ای و بازنشستگی و کارکنان.

این بخشنامه را ازاینجا مشاهده کنید.

wonder-hanger.ir: واندر هنگر | مجله معرفی کالاها و خدمات و تولید داخلی

10az10.ir: مجله سرگرمی، مجله گردشگری، موفقیت، پزشکی، سلامت، مد و لباس

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 14 مهر 1400 بروزرسانی: 14 مهر 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 49085

به "توضیح وظایف و ترکیب اعضای کمیته صندوق های بیمه ای و بازنشستگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیح وظایف و ترکیب اعضای کمیته صندوق های بیمه ای و بازنشستگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید