شِکوه های بی کلام موسیقی شد، آلبومی همراه با کانادایی ها

به گزارش بلاگ پو، به گزارش خبرنگاران، مجموعه شکوه های بی کلام شامل دو اثر الکترواکوستیکِ شکوه های بی کلام و تمبر شرقی به سبک موسیقی کانکریت و چهار قطعه اکوستیک شامل کنسرتو برای فلوت، پیانو و ارکستر زهی، پرسه در ذهن، گفتگوی پرشور و سینفونیتا است.

شِکوه های بی کلام موسیقی شد، آلبومی همراه با کانادایی ها

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید.

در شرح محتوای این آلبوم که توسط موسسه فرهنگی هنری ماهور منتشر شده، آمده است: برای ساخت قطعه های الکترواکوستیک ابتدا اصوات طبیعی نظیر صدای ساز و صدای انسان ضبط و سپس از طریق کامپیوتر پردازش شده اند. قطعات اکوستیک نیز تنوع بسیاری دارند و به لحاظ ترکیب سازی از یک ساز تا ارکستر سمفونیک را در بر می گیرند. اگر چه بعضی عناصر موسیقی ایرانی کم و بیش در قطعات مجموعه نهفته است، وابستگی این مجموعه با موسیقی ایران، توسط تم های محلی کنسرتو و رنگ ساز کمانچه در تمبر شرقی نمود واضح تری پیدا می نماید. از طرف دیگر، سبک، فرم، زبان هارمونیک و ترکیب های سازی نیز تأثیرپذیری از میراث موسیقی کلاسیک را به نمایش می گذارد. در کنار تمامی این عناصر، سعی بر این بوده است که زبان شخصی آهنگساز، این مجموعه را از سایر آثار معاصر متمایز کند. شکوه های بی کلام توسط جمعی از نوازندگان توانمند ایران و همچنین ارکستر سمفونیک جوانان تورنتو اجرا و ضبط شده است.

امین هنرمند آهنگساز این آلبوم از جمله هنرمندانی است که تحصیلات خود را در رشته موسیقی دانشگاه تهران به سرانجام رسانده است. وی پس از اخذ مدرک کارشناسی در حوزه موسیقی کلاسیک برای ادامه تحصیل راهی کانادا شد و سپس مدرک کارشناسی ارشد آهنگسازی و دکترای آهنگسازی را با بورس کامل از دانشگاه تورنتو دریافت کرد.

چَن کانین، الکساندر رَپوپورت، کریستوس هاتزیس در رشته آهنگسازی و ارکستراسیون، رایان مَکلِلند در رشته بررسی موسیقی تنال، مارک سالمِن در رشته بررسی موسیقی آتنال، دنیس پتریک در رشته موسیقی الکترواکوستیک، مورِی شِیفر، جورج سانتاکیس، روبرتو سیِرا، الهَندرو وینیائو در رشته موسیقی الکترواکوستیک و مایکل دنا در رشته موسیقی فیلم از استادان امین هنرمند در طول دوران تحصیل هستند.

مراسم رونمایی از این آلبوم روز پنجشنبه 7 آبان ماه از ساعت 16در محل خانه موسیقی برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 16 مهر 1398 بروزرسانی: 5 مرداد 1399 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 11643

به "شِکوه های بی کلام موسیقی شد، آلبومی همراه با کانادایی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شِکوه های بی کلام موسیقی شد، آلبومی همراه با کانادایی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید